facebook

Три шари тканини та без марлі: якими мають бути handmade маски

Маски з тканин, тобто немедичні, рекомендовано виготовляти з трьох шарів, поєднуючи гідрофобний матеріал та натуральні тканини.

Не рекомендується носити маски, виготовлені з пористих матеріалів, таких як марля.

Як передає Укрінформ, про це в Фейсбуці інформує Центр громадського здоров’я.

“Для зменшення ризику інфікування SARS-CoV-2 ідеальним поєднанням тканин і кількості шарів, згідно з рекомендаціями ВООЗ, є: зовнішній шар з гідрофобного матеріалу (поліпропілен, поліестер або їх суміш); середній шар з гідрофобного синтетичного матеріалу (поліпропілен) або з матеріалу, який посилює фільтрувальні властивості захисної маски (бавовна); внутрішній шар з гідрофільного матеріалу (бавовна або тканини з домішками бавовни)”, – йдеться в повідомленні.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Водночас в ЦГЗ наголосили, що маски, виготовлені з пористих тканин, зокрема марлі, мають вкрай низьку фільтрувальну ефективність – не більше 3%, навіть за великої кількості шарів. Тому застосувати їх не раціонально.

Також у ЦГЗ звертають увагу, що під час вибору тканинної маски, розмір необхідно підбирати індивідуально, особливо якщо мова йде про дітей – маска має щільно прилягати до носа, рота і підборіддя, але не здавлювати.

Ремінці або вушні петлі мають щільно тримати маску на обличчі, але не передавлювати голову (ремінці) або вуха (петлі); колір маски має бути світлим, аби дитина та батьки могли чітко визначити ступінь її забруднення для своєчасної заміни.

Не рекомендується декоративне оздоблення масок – вишивки, наліпки, написи – оскільки вони можуть посилювати опір диханню та створювати відчуття недостатності повітря.

Матеріали, з яких зроблена маска, мають бути стійкі до дії температур під час прання.

Прати маску необхідно як мінімум після одного дня використання при температурі не менше 60°С протягом 60 хвилин.

Дитині впродовж навчального дня необхідно щонайменше дві маски для зміни в разі забруднення.

Також батьки мають пояснити дитині, як правильно надягати, носити, знімати маску.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...