Курс долара в Україні впаде, але після трапиться новий стрибок

Фахівці впевнені, що тренд на зміцнення гривні не буде довгим

Курс долара в Україні найближчим часом буде падати, але така тенденція збережеться недовго. Такий прогноз озвучили українські банкіри після зниження Нацбанком облікової ставки до 14%.

mmm

Однак, за словами банкірів, поточні фінансові новини поки не вплинули на настрої директорів компаній. Долар буде дешевшати в найближчі тижні не через облікової ставки, а із-за заробітків аграріїв, вважають фінансисти, повідомляє Корупція.Маркет

“Що стосується рішення про зниження облікової ставки, то ринок поки на це не відреагував. Крім того, це було цілком прогнозований рішенням, враховуючи дані по динаміці інфляції, а також стабілізацію валютного ринку. В цілому для фінансового ринку — це, звичайно, позитивний сигнал, і черговий крок у напрямку відновлення доступного кредитування”, — зазначив директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

“Враховуючи, що надходження експортної виручки від аграріїв у найближчій перспективі зростатимуть, ми не виключаємо, що гривня може продовжити зміцнюватися й надалі. Але і на стрімке падіння його курсу розраховувати не варто. По-перше, як із-за зростання обращаемой на внутрішніх ринках гривневої маси від надходжень до держбюджету. А також тому, що регулятор, швидше за все, буде зупиняти надмірні коливання”, — вважає Курінний.

Втім, фінансисти попереджають — здешевлення долара не буде довгостроковим трендом. І радять готуватися до зростання його курсу.

“У середньостроковій перспективі курс повернеться до зростання ближче до кінця року і в першому кварталі. Це пов’язано збільшенням попиту на валюту з боку імпортерів палива. У міру падіння температури повітря попит на імпортні енергоносії буде зростати. Ще один неприємний фактор для України — це різке зростання ціни на газ, яка зросла на 36% з початку вересня на Європейській Енергетичній Біржі, при цьому в минулому році ціна на газ в Європі навпаки падала в цей період”, — розповів головний аналітик UniCredit Bank Андрій Приходько.

Він зазначив, що поки НАК “Нафтогаз” не купує долар на міжбанку, не впливаючи на його курс, оскільки зумів накопичити валюту влітку.

Нагадаємо, вчора Національний банк України знову знизив облікову ставку. В НБУ пояснюють, що пом’якшення монетарної політики обумовлено зниженням ризиків для цінової стабільності.

РЕКЛАМА:

Джерело.

Вам також може бути цікаво...