facebook

Через укус гадюки 6-річна дівчинка із Львівщини вже тиждень у реанімації

Шестирічна Вікторія С. з Турківського району, яку тиждень тому, 22 липня, на подвір’ї у ліву ногу вкусила змія, досі перебуває в реанімації.

Зміїний токсин спровокував у дівчинки важкі ускладнення, а сироватки, яку можна було б ввести при укусах карпатської гадюки, в Україні вже три роки нема. Про це пише zaxid.net.

До Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру «швидка» привезла дівчинку цього ж дня ввечері і її відразу госпіталізували в реанімаційне відділення. Зміїна отрута викликала у дитини важкі ускладнення і дівчинка вже тиждень у реанімації, повідомила заступниця директора Центру Олена Козлова.

За словами Олени Козлової, у дітей при укусах змій, виникає почервоніння, набряки, але, здебільшого локально. А у Вікторії зміїний токсин розповсюдився аж до лопаток, спричинивши набряк та почервоніння. На консультацію до неї реаніматологи у минулі вихідні викликали судинних хірургів.

«Її ліва нога була вся синя, дуже набрякла і лікарі не завжди у таких випадках можуть побачити, чи є у кінцівці кровоплин. Адже при укусах змій йде порушення згортання крові, утворюються тромби і відбувається блокування судин. Але і УЗД, і судинні хірурги підтвердили, що кровооплин є. Станом на сьогодні вдалося зупинити розповсюдження набряку. Дівчинці стало краще, реаніматологи кажуть, що вона хоч і маленькими кроками, але вже наближається до одужання», – каже Олена Козлова.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

До слова, лікарі Центру кажуть, що колеги з Турківської центральної районної лікарні спрацювали дуже професійно: вони на високому рівні зробили все, що слід робити у таких випадках.

Зміїний токсин на дітей діє по-різному. У всіх є почервоніння, набряки, але при відповідному лікуванні їх через три-чотири дні з реанімації переводять у відділення або виписують додому.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...