Змусити жертву мовчати: жінки страждають від нового виду насильства

У світі зростає кількість випадків шантажу з допомогою інтимних фото і відео, а також відео сексуальних злочинів.

Чоловіки викладають в інтернет знімки і ролики інтимного характеру, наприклад, отримані від своїх колишніх подруг в той час, коли вони ще були у відносинах. Таким способом кинуті бойфренди мстять за розрив. І якщо в європейських країнах це може лише зашкодити репутації жінки, то в мусульманському світі такий шантаж іноді призводить до самогубств спаплюжених жінок.

iznasilovanie
У Пакистані Нигат Дат, голова НУО, яка бореться за безпечне для жінок інтернет-простір, зазначила, що кожен день в її організацію телефонують як мінімум три постраждалих. Це означає, що в рік число жертв інтернет-шантажу перевищує 900.

“Перебуваючи у відносинах з ким-то, жінка відправляє своєму партнерові свої фотографії або відео. А якщо стосунки закінчуються – при цьому не на дуже хорошій ноті – чоловіки часто готові використовувати такі знімки, щоб шантажувати колишніх подруг. Не тільки для того, щоб продовжити відносини, але і з більш непривабливими цілями”, – розповіла Нигат.

Але шантаж – це ще далеко не найстрашніше. За словами Нигат Дад, вона починає помічати зв’язок між поширенням смартфонів і сексуальним насильством.

“Все починалося з інтимних фотографій, але тепер я бачу зв’язок із зґвалтуваннями, – розповіла вона. – До появи сучасних технологій ґвалтівники не знали, як змусити жертву мовчати… Але тепер ті ж смартфони підняли насильство на абсолютно новий рівень. Злочинці знімають зґвалтування на телефон, а потім погрожує жертві опублікувати його в мережі, якщо вона розповість про те, що трапилося”.

Молода жінка по імені Амал з сільської місцевості в Тунісі розповіла свою історію Бі-бі-сі. Все почалося з того, що друг її батька зґвалтував її і сфотографував оголеною.

Ця фотографія поставила Амал в повну залежність від нього. Він ґвалтував її, де хотів і коли хотів, протягом декількох місяців, одночасно вимагаючи у неї гроші.

Вона це все терпіла до тих пір, поки він не став погрожувати зґвалтувати і її молодшу сестру. Тоді терпіння Амал урвався, вона запросила ґвалтівника додому і зарубала його кухонним тесаком. Зараз вона відбуває 25-річний термін у в’язниці.

Найчастіше злочинці знімають зґвалтування на смартфони в Індії та Пакистані.
У серпні цього року індійська газета Times of India виявила, що в магазинах штату Уттар-Прадеш продаються сотні, а можливо навіть і тисячі відеокліпів, на яких зняті реальні злочини.

Один власник магазину з міста Агра сказав журналістам газети, що “порнографія вже застаріла, тепер найбільшою популярністю користуються справжні злочини”. Інший, як написала газета, говорив постійним покупцям, що вони, можливо, знають навіть дівчину з “останнього і самого крутого відео”.

Випадки шантажу з допомогою відео згвалтування відбуваються і в Росії. 26 жовтня Савеловський суд Москви виніс вирок двом колишнім студентам Московського автомобільно-дорожнього інституту, які у вересні 2015 року зґвалтували в одному з нічних клубів 18-річну дівчину. Ґвалтівники отримали по 9 років суворого режиму. Крім насильницьких дій сексуального характеру, обох визнали винними у поширенні порнографічних матеріалів, оскільки злочинці знімали зґвалтування на відео і на наступний день після злочину виклали його в Мережу.

На постраждалу обрушилися загрози і цькування в Інтернеті. Це призвело до важкої психологічної травми: нещодавно вона намагалася покінчити з собою, стрибнувши під потяг метро. На щастя, дівчину вдалося врятувати.

Крім інтернету, це відео не раз показували в різних ток-шоу як за участю, так і без участі жертви зґвалтування. Таким чином травму дівчата лише посилили, переконана журналіст Олена Рыковцева, оглядач “Радіо Свобода”.
“Яка ж скотська ця компанія НТВ, – написала Олена Рыковцева на своїй сторінці в Facebook.- У своїх підсумкових новинах розповідаючи про суд над двома насильниками, показують відео власне зґвалтування, зняте на телефон самими покидьками, при цьому називаючи прізвище дівчата, демонструючи її портрет і повідомляючи, що якщо спочатку вона ще трималася і навіть приходила в ток-шоу, то потім зламалася, двічі намагалася покінчити з собою, і тепер її немає в засіданні суду, тому що вона проходить курс психологічної реабілітації. І ось, доповівши нам все це, вони добивають її сценою зґвалтування. Тому що якщо є таке захоплююче відео, то як же його не показати. На всю країну. Тварі”.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...