facebook

“Спричиняє рак, випадають зуби”: підлітки в Україні захопилися смертельно небезпечною розвагою

В Україні входить у моду нове небезпечне захоплення – тютюнові снюси. Ці пакетики активно поширюються в телеграм-каналах, інтернеті, їх навіть продають у школах і на вулицях. Підлітки вже влаштовують челендж – хто більше снюсів засуне в рот. Фахівці кажуть, що наслідки такого захоплення сумні – аж до ракових захворювань

В Україні входить у моду нове небезпечне захоплення – тютюнові снюси. Ці пакетики активно поширюються в телеграм-каналах, інтернеті, їх навіть продають у школах і на вулицях. Підлітки вже влаштовують челендж – хто більше снюсів засуне в рот. Фахівці кажуть, що наслідки такого захоплення сумні – аж до ракових захворювань.

Як інформує “Obozrevatel”, так звані снюси – красиві цукерки, які потрібно класти під губу. Через короткий час ударна доза нікотину проникає в кров людини. Снюси містять тютюн і різні хімічні добавки, які нібито обіцяють позбавлення від куріння. До того ж в одній подушечці снюсу міститься до 30 різних хімічних сполук. Деякі снюси навіть називають жувальних тютюном.

Снюс продають у круглих коробочках, які називають шайбами. Вони зараз активно продаються в телеграм-каналах, є сайти в інтернеті, де пропонують недорого купити снюс. Також “цукерки” можна дістати в школах.

“Ці снюси продають у нас в школі на Оболоні старшокласники – пакетиками в туалеті або у дворі школи. Дехто їх кладе за щоку прямо на уроках”, – розповідає учениця 10 класу Світлана, мешканка Києва.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Баночка снюсу, куди входить приблизно 45-60 грамів речовини, коштує в інтернет-магазині 170-215 грн.

До того ж у багатьох країнах Європи снюс заборонений, за винятком Норвегії та Швеції, де він і був винайдений. У Росії снюс було заборонено в 2015 році, але через рік його стали ввозити під виглядом жувального тютюну. У нас в Україні снюс не заборонено, тому останнім часом він отримав дуже широке поширення.

Чим небезпечні снюси? Лікарі кажуть, що в одному пакетику снюсу міститься 40 млг нікотину на 1 г тютюну, це в 4 рази більше, ніж в одній сигареті.

“Не важливо в якій формі ви вживаєте нікотин – викурюючи цигарку або використовуючи снюс. Ви все одно отримуєте отруту. До того ж я б сказала, що від снюсу відмовитися людині складніше, ніж навіть від сигарети, тому що снюс набагато сильніший, вже через кілька місяців вам буде мало невеликої дози, будуть потрібні більш міцні снюси. А коли ви спробуєте кинути шкідливу звичку, то відчуватимете щось на зразок ломки, у вас буде безсоння, дратівливість”, – говорить лікар- психотерапевт Євгенія Загорська.

Також лікар розповів, що в його практиці було два випадки, коли пацієнти вживали ці снюси.

“У одного не було зубів, виразка на внутрішній поверхні щоки, виражене ураження ясен. Другий пацієнт почав вживати снюс відразу у великих дозах, у нього розвинулося безсоння, були неврологічні відхилення, на обличчі наявний корінцевий синдром. Словом, усі принади початкового етапу отруєння нікотином”, – говорить Владислав Сова.

Крім того, лікарі відзначають, що снюс викликає запалення ясен і карієс зубів, передозування може навіть призвести до смерті.

Найбільше снюси поширені серед підлітків-школярів і студентів. Наприклад, у Сімферополі в грудні минулого року вже був випадок отруєння п’яти школярів 11-12 років жувальних тютюном.

Однак школярам так сподобалися нікотинові цукерки, що вони стали влаштовувати справжні челенджі й викладати відео в ютуб – хто більше пакетиків закине в рот.

До реклами нікотинових подушечок приєдналися блогери, які записують відео, як вони вживають снюс, і що з ними відбувається потім. У когось із них виникає блювота, комусь стає погано.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...