facebook

Коли Україна переходить на літній час

Коли і в який бік українцям слід переводити стрілки годинника. І як безболісно пережити “вкрадену” годину, – читайте в матеріалі Korrespondent.net.

У 2020 році Україна не відмовилася від переведення годинників з зимового на літній час.

Коли переводять годинники на літній час?

Традиційно країна переводить стрілки годинника в останню неділю березня. У 2020 році це станеться в ніч з 28 на 29 березня.

Стрілки годинника слід перевести на одну годину вперед.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Для чого переводять годинник?

Ідея переведення годинників виникла в американського президента Бенжамена Франкліна. Він хотів економити світло в магазинах. Однак у США цю ініціативу заблокували виробники свічок. Вперше ж годинники перевели у Великобританії в 1908 році.

Годинники переводять для економії енергетичних і паливних запасів за рахунок раціонального використання денного світла для неспання, праці і дозвілля. У багатьох країнах літній час називаеют “daylight saving time” – час, що зберігає денне світло.

Проте деякі експерти стверджують, що чиста економія енергії при переведенні годинника становить від 0,5 до 3%.

Як пережити?

Для більшості людей, які не скаржаться на здоров’я, такий перехід не нестиме будь-якої серйозної загрози.

Однак поберегтися все ж варто. Так, для легкої адаптації медики рекомендують повноцінно відпочивати, більше гуляти на свіжому повітрі, правильно харчуватися і остерігатися стресових ситуацій. Також намагайтеся в цей період не планувати особливо важливих справ і уникати сильних фізичних навантажень.

Буде відмінним рішенням, якщо за пару тижнів до 29 березня ви почнете лягати спати раніше, ніж зазвичай.

Цікаві факти

Астрономічний час у різних регіонах нашої країни помітно відрізняється. Наприклад, реальна різниця між Донецьком і Києвом становить 30 хвилин. Тобто, на Донбасі сонце встає на півгодини раніше.

Реальна різниця між Одесою і Києвом – одна хвилина, Сімферополем і Києвом – 14 хвилин, а ось між Донецьком і Ужгородом – 1 годину і 2 хвилини.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...