facebook

Коронавірус в Україні: порушникам карантину загрожують штрафи і ґрати до 3 років

Міністерство внутрішніх справ закликає відповідально ставитися до ситуації й дотримуватися правил карантину, запровадженого 11 березня в Україні з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. Інакше – штраф і позбавлення волі.

Про це у Facebook повідомив радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол.

“МВС закликає відповідально ставитися до ситуацій, які можуть загрожувати життю та здоров’ю громадян. Зокрема, дотримуватися правил карантину”, – зазначив він.

Нагадаємо, в Україні було запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, в яких запланована участь 200 і більше осіб, але це не стосується заходів державної необхідності. Також заплановано введення карантину в навчальних закладах терміном на три тижні.

Апостол додав, що порушникам карантину загрожують штрафи або кримінальна відповідальність.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Правоохоронні органи мають право здійснювати рейди і перевіряти дотримання вимог Кабміну з карантину. Йдеться, наприклад, про тритижневий карантин в навчальних закладах по всій Україні. Порушників притягатимуть до відповідальності. Йдеться, звичайно, про посадових осіб або відповідальних за суб’єкти господарської діяльності”, – додав радник міністра.

Він також зазначив, що дії правоохоронних органів регулюються статтею 325 ККУ про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. Санкція статті передбачає штраф або обмеження волі до трьох років. А в разі, якщо це призвело до тяжких наслідків, порушення карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

“У разі недотримання обмежень правоохоронні органи будуть отримувати сигнали від громадян і реагувати на них”, – уточнив Апостол.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...