facebook

Обмін заручників: Україна очікує звільнення 77 осіб

У тристоронній контактній групі заявили, що мають підтверджені дані про 77 українців, на звільнення якиїх розразовують на першому етапі обміну.

Україна розраховує на повернення з “ЛДНР” 77 українських заручників у рамках першого етапу обміну у форматі “всіх на всіх”. Про це у вівторок, 10 грудня, заявила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по Донбасу Валерія Лутковська в коментарі УНІАН.

“77 осіб – це та кількість людей, яких ми можемо повернути на сьогоднішній день. Це підтверджені особи з боку Донецька (53 особи) і Луганська (24 особи)”, – заявила вона.

Лутковська зазначила, що наступне засідання Тристоронньої контрактної групи, у рамках якого буде обговорюватися питання обміну, відбудеться 18 грудня. За її словами, процес узгодження списків і підтвердження людей триває.

“Перший крок – це “всіх підтверджених на всіх підтверджених”, а другий крок – “усіх розшукуваних на всіх розшукуваних”, тому що ми знаємо, що люди там є, у нас є довідки, що підтверджують, що вони знаходяться в місцях позбавлення волі, але їх не підтвердили ще під час наших переговорів”, – сказала вона.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За словами Лутковської, поки рано говорити про те, як можуть відбутися переговори 18 грудня, але “дуже може бути, що нам підтвердять усіх тих, по кому у нас є підтвердження. Це ж залежить від політичного сигналу і політичної волі”.

“У нас у списку тих, кого ми розшукуємо, є, по суті, ті, хто є безвісти зниклими, – по них у нас немає матеріалів. Але там, де є матеріали, можливо, нам їх підтвердять”, – сказала вона. Разом з тим, Лутковська зазначила, що не хоче зараз давати зайву надію родичам.

Разом з тим, сепаратисти заявили, що готові до обміну полоненими з Україною за формулою “53 на 88” і хочуть це зробити до кінця року.

Нагадаємо, напередодні лідери країн нормандської четвірки в Парижі домовилися про обмін полоненими.

Пізніше Зеленський повідомив, що в результаті обміну 72 людини можуть повернутися додому. Обмін утримуваними особами буде проходити в три етапи, на першому можуть повернутися 72 людини.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...