Життя вагітної школярки рятують в Дніпрі: лікарі попередили про небезпеку

У Дніпрі лікарі роблять все можливе, щоб врятувати життя вагітної дівчини. У Дніпропетровському обласному перинатальному центрі другу добу рятують 17-річну вагітну дівчину з с. Мишурин Ріг Криворізького району. Вона знаходиться на 32-му тижні вагітності, повідомляє « НМ ».

 

Головлікар Дніпропетровського перинатального центру Людмила Падалко розповіла, що пацієнтці вже ввели актітоксін, але стан її як і раніше важкий. Як відомо, токсин ботулізму небезпечний тим, що вражає головний мозок. За словами лікаря, через плаценту він не проходить, тому кесарів хворої поки не роблять.

Дівчину в лікарні підтримує її 26-річний коханий. Пара збирається одружуватися відразу після випускного. Разом вони їли в’ялену рибу, тільки чоловік з’їв хвостик, а його подруга – все інше.

Лікарі роблять все можливе і неможливе, щоб врятувати школярку.

Ботулізм – гостре інфекційне захворювання, вражає центральну нервову систему, призводить до порушення зору, гострої дихальної недостатності. Інкубаційний період дуже короткий – від чотирьох-шести годин до десяти днів. Тому важливо швидко поставити діагноз і почати лікування. На сьогоднішній день в інфекційній лікарні є необхідний запас анатоксину.

Збудники захворювання можуть бути в консервах, грибах і овочах, засолених на зиму. Частинки землі потрапляють в банки, якщо не вимити добре овочі. Без доступу повітря бактерії ботулізму починають виробляти ботулотоксин – один з найсильніших отрут, який в тисячі разів сильніша за отруту гримучої змії

Тривогу має викликати запаморочення, нудота, погіршення зору, сухість у роті, відсутність температурної реакції, порушення ковтання, гостроти зору, порушення роботи кишечника і сечовипускання. Дихальна недостатність часто призводить до летального результату. Тому при будь-якій підозрі на отруєння необхідно тут же звертатися в лікарню.

Перед приготуванням їжі завжди мийте руки. Посуд після риби або м’яса ретельно мийте гарячою водою з миючими засобами.

Дотримуйтесь температурний режим при приготуванні їжі.

Готові страви намагайтеся вживати протягом двох годин.

Ніколи не використовуйте продукти, які виглядають зіпсованими, неприємно пахнуть.

При закупівлі продуктів звертайте увагу на терміни їх реалізації. Швидкопсувні обов’язково зберігайте в холодильнику.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...