Окупанти планують вторгнення після виборів: загроза з семи напрямків

Кремль може піти на загострення військової агресії проти України восени поточного року, коли українці обиратимуть новий парламент, а суспільство перебуватиме в стані напруження і протистояння.

Про це в інтерв’ю розповів військовий експерт Олексій Арестович.

За словами Арестовича, Росія не піде на загострення ситуації в період президенських виборів в Україні.

“Я думаю, що вони нічого не робитимуть з однієї простої причини: будь-яке загострення може зіграти на користь чинної влади. Тому Росії немає сенсу йти на загострення. Так, будуть якісь місцеві інциденти, коли якийсь напівп’яний дурень стрільне не туди, але в цілому вони спокійнісінько промовчать. От якщо Москва зрозуміє, що програє, тоді, звичайно, можливе загострення. У будь-якому випадку, думаю, вони реально готуються на осінь”. – зауважив експерт.

Як пояснив Арестович, напередодні парламентських виборів Росія може використати складну внутрішню ситуацію в Україні для нової ескалації конфлікту.

“Це період, коли всі будуть проти всіх. Перед парламентськими виборами народ буде розігрітий, розбрід буде серйозний. А за військовою логікою, пік боєготовності росіян припадає на вересень-жовтень. У будь-якому випадку, в них є кілька варіантів, і вони оберуть потрібний в залежності від розвитку подій”, – пояснив Арестович.

А політолог Інституту світової політики Віктор Шлінча розповів, що Росія може використовувати вибори президента України для дестабілізації ситуації і “невеликого вторгнення”, щоб нав’язати Києву нові умови по Донбасу. Існує сім напрямків для можливого удару РФ

Шлінчак вважає, що Росія може використовувати цю ситуацію як привід для невеликого вторгнення – “кілометрів на 15-20, для того, щоб посадити новообраного президента і знову вимагати домовитися, переписати мінські угоди”.

На питання, звідки можна чекати удару РФ, Шлінчак відповів: “Кажуть, що є по семи напрямках загрози. Це Крим, це білоруський напрямок з боку Бреста, це Чернігів, Херсон, Миколаїв. Є речі, які вказують, що саме в цих районах можуть бути прориви “.

“Є відома “доктрина Герасимова” – це доктрина Генштабу РФ, навколо якої було багато шуму. У ній чітко прописані деякі моменти. Україну вони не залишать у спокої. І через внутрішньополітичну ситуацію, і через зовнішні механізми вони будуть пробувати і дискредитувати, і на неї впливати”, – додав експерт.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...