В Україні дозволять продавати прострочені продукти: «на страх і ризик»

Експерти вважають, що прострочені продукти не становлять небезпеки для здоров’я

 

 

Якщо зараз в магазинах прилавки з простроченими продуктами виглядають, як якась дикість, то скоро це може стати абсолютною нормою. В Україні планують скасувати заборону на продаж продукції, термін придатності якої закінчився або наближається до того. І такі магазини з “прострочкою”, за словами експертів, користуватимуться великою популярністю.

Таку думка прозвучала від Валентина Безрукого, президента Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз. Він заявив, що досвід продажу простроченої продукції широко поширений в деяких країнах Євросоюзу, тому у цьому немає нічого незвичайного. До того ж, деякі верстви населення будуть постійними клієнтами подібних “розпродажів”.

“У Німеччині є одна мережа супермаркетів, де продаються прострочені продукти. Там споживач купує це на свій страх і ризик. У нас, за законодавством, продавати прострочені продукти заборонено, така практика неможлива”, – розповів Безрукий. За його словами, більшість українців живуть від зарплати до зарплати, і такі магазини знайшли б свого покупця.

Втім, як підкреслює фахівець, купуючи таку продукцію, споживач сам нестиме відповідальність за те, що купує в таких магазинах. Тому тут важливо розуміти, що є певні ризики і у випадку чого, вам ніхто не відшкодує збитки.

Але, як показує практика, що при правильних умовах зберігання майже вся прострочена продукція не становить небезпеки для здоров’я – просто при виборі таких продуктів потрібно звертати увагу на терміни реалізації, умови зберігання і т. д.

В основному, найбільш обережно слід відноситися до продуктів з дуже тривалими термінами зберігання.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...