Майже мільйон українців залишились без пенсій: стареньким доведеться побиратися

Близько 700 тисяч пенсіонерів втратили доступ до пенсій у зв’язку із конфліктом на сході України. Про це заявила голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер.

“Це прямий результат державної політики, у зв’язку з якою доступ до пенсій прив’язаний до реєстрації в якості тимчасово переміщених осіб і до процедури верифікації, яка випливає з цієї прив’язки… Слід негайно відмінити прив’язку доступу до пенсій до реєстрації в якості ВПЛ”, – сказала Фрейзер.

Варто зазначити, що моніторингова місія ООН із прав людини в Україні рекомендувала українській владі скасувати вимогу реєстрації переселенців з окупованих районів Донбасу для одержання пенсії. Однак цього досі ніхто не зробив.

Влітку 2016 року Кабмін ухвалив постанову №365. Згідно з цим документом, регулюється порядок проведення контролю за соцвиплатами внутрішньо переміщеним особам. Відтак, органи соцзахисту кожних шість місяців повинні відвідувати кожну родину переселенців і перевіряти, чи справді вона проживає за вказаною адресою. Крім того, перевірки мають право проводити і державні органи: підрозділи МВС, Нацполіції, СБУ, Держміграційної служби, Держфінінспекції, Держаудитслужби і Пенсійного фонду.

Примітно, що пенсії в Україні, станом на березень 2018 року, отримувало 530 тис. переселенців. Про це повідомляли в Мінсоцполітики.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...