Вчені знайшли головні загрози для людства: “на межі”

Міжнародна група вчених прийшла до висновку, що головними загрозами для людства є поширення ожиріння, недоїдання і зміна клімату

 

 

Про це повідомляє видання «Хвиля».

У той же час ці проблеми взаємопов’язані і формують так звану глобальну сіндемію.

На думку дослідників, ожиріння і недоїдання мають одну і ту ж причину – недосконалість продовольчої системи і політика, яка спрямована виключно на економічне зростання і ігнорує шкідливі наслідки для здоров’я.

Факторами, що сприяють зміні клімату, є сільськогосподарська промисловість, що виробляє продукти харчування, транспорт, видобуток корисних копалин і зневага до шкідливих наслідків для екосистем. Об’єднання всіх трьох глобальних проблем допоможе розробити методи по боротьбі з зухвалими їх причинами, в тому числі політичної «інерцією», вважають фахівці.

Така інерція викликана відсутністю суспільного попиту на зміни, неадекватними політичними рішеннями, а також просуванням інтересів найбільших виробників продуктів харчування. Автори дослідження виступають за укладення глобального договору, що обмежує вплив корпорацій, а також за створення фонду для підтримки громадських рухів, що вимагають прийняття політичних заходів.

Також повідомлялося, що вчені переконані, що навіть одна безсонна ніч може погано вплинути на здоров’я.

Сон має вирішальне значення для загального стану здоров’я і, як наслідок, психічного стану. Мозок виконує велику роботу, поки ми спимо. У кількох нових дослідженнях, проведених в останні тижні, підкреслюється, наскільки важливий сон і наскільки шкідливим може бути недолік сну. І не хронічне недосипання, а навіть одна безсонна ніч.

Аналіз Каліфорнійського університету в Берклі показав, що позбавлення сну може впливати на такі речі, як обмін речовин і пам’ять, що підвищує ризик розвитку різних захворювань, особливо – хвороби Альцгеймера. Безсоння навіть змінює наші гени, кажуть експерти.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...