Стало відомо, де полонені моряки зустрінуть Великдень: подробиці

У Росії продовжили термін слідства у справі полонених українських моряків

 

 

Про це повідомляє російське ТАСС:

Слідство РФ також наполягає на подовженні тримання під вартою українських моряків, які були незаконно захоплені російськими військовими біля Керченської протоки ще на три місяці.

Зараз термін попереднього слідства у справі українських моряків продовжили до 25 травня.

Слідство також наполягає на продовженні терміну арешту обвинуваченим до 26 квітня, тобто на 3 місяці.

Відомо також, що у Росії не дають ліків пораненим полоненим українським морякам.

Пораненим українським військовим морякам з початку 2019 року не видають ліків у московському слідчому ізоляторі “Матроська тиша” у Москві.

Про це заявила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова:

“На жаль, можу говорити про те, що з нового року ніякі ліки нашим пораненим не надаються. Хоча вони ще потребують лікування, підтримки, реабілітації, дій від лікарів. Є така думка, що їх готуються перевезти в інше СІЗО, а це “Лефортово”, де відбудеться судилище над нашими моряками, вже починаючи з 15 січня”, – розповіла омбудсмен.

Денісова також розповіла про стан українських моряків:

«Артеменко. Ще поганий рух лівої руки. Знову зробили рентген. Там є осколок, треба щось робити, треба лікувати, треба проводити реабілітацію. Він засвідчив це – і це підтвердив нібито лікар-офтальмолог – що вже нормально бачить, і зір відновився. Тобто немає запалення очей»,
– розповіла омбудсмен.

За її словами, наймолодший моряк Андрій Ейдер вже пересувається самостійно:

“Зараз рух ноги відновився. Але всі поранення ще є, він хворіє і потребує допомоги”, – наголосила Денісова. А у моряка Василя Сороки важке поранення лівої руки, кисть ще погано працює, але вже в кулак він стискає”.

Омбудсмен також наголосила, що зараз українська сторона не має жодних довідок про стан здоров’я моряків:

“З 26 листопада, тільки-но стало відомо про те, що є такі поранені, і дуже важкі, жодних довідок немає. Міністерство юстиції звернулося до ЄСПЛ – Європейський суд з прав людини. Росія ніяк не відповіла і ніякої інформації не надала. Тому ми сьогодні не можемо бути впевнені в тому, що з ними все добре. Потрібні обстеження. І я тут підтримую батька Сороки в тому, що потрібне кваліфіковане обстеження, і щоб, може, поранених передали до іншої держави, щоб їх обстежували і надали таку необхідну медичну допомогу”, – сказала Денісова.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...