Смертельна ДТП у Харкові: поліція з’ясувала, як Зайцева навчалась у автошколі

Автошколу, в якій навчалася водінню Олена Зайцева, обвинувачена у справі про смертельну ДТП у Харкові 18 жовтня 2017 року, можуть позбавити державної акредитації.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіли у відділі комунікацій ГУ Нацполіції в Харківській області.

“Встановлено, що курс навчання у цій автошколі триває 2 – 2,5 місяця, після чого видається свідоцтво про закінчення курсу. Із записів журналу обліку занять групи водіїв категорії” В “встановлено, що підозрювана (Зайцева – ред.) була відсутня на п’яти заняттях протягом жовтня-листопада 2015 року. Водночас, вона була присутня на занятті 9 жовтня 2015 року, що суперечить довідці від Державної прикордонної служби України, згідно з якою з 8 по 11 жовтня 2015 року Зайцева була за межами країни”, – відзначили у відділі.

Згідно з відповіддю Міністерства освіти і науки України, додали у відділі, встановлено, що ця автошкола не є установою професійної освіти: “Вона не має відповідної ліцензії і не має права видавати документи державного зразка”.

“У зв’язку з виявленими порушеннями направлено запити голові Державної акредитаційної комісії України, начальнику Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області та голові Державної акредитаційної комісії сервісного центру на позбавлення автошколи сертифіката про державну акредитацію”, – сказали у відділі.

Після отримання відповідей, додали у відділі, будуть прийняті відповідні рішення.

Як повідомляв Укрінформ, 28 грудня 2018 року начальник ГУ Нацполіції в Харківській області генерал поліції Олег Бех повідомив, що поліція продовжує шукати зниклого лікаря-нарколога Олену Федірко, яка першою оглядала Зайцеву після ДТП. За даними поліції 11 вересня Федірко не з’явилася на засідання суду, і тоді стало відомо, що 6 вересня вона виїхала на окуповану зону.

20 грудня Київський райсуд Харкова у справі про смертельне ДТП на вулиці Сумській долучив до справи дані нової автотехнічної експертизи швидкості руху автомобіля Олени Зайцевої, яка була проведена у Дніпропетровському науково-дослідному інституті судових експертиз: Lexus рухався зі швидкістю 106 км/годину. Водій міг зупинитися до стоп-лінії, якби рухався зі встановленою швидкістю.

19 грудня 2018 року Київський райсуд Харкова продовжив арешт як запобіжний захід для фігурантів справи Олени Зайцевої та Геннадія Дронова до 16 лютого 2019 року.

26 жовтня медкомісія, створена за заявою захисту Зайцевої, що у неї посттравматична енцефалопатія головного мозку, визнала: у Зайцевої немає патологій, і вона може перебувати у СІЗО.

У розгляді справи в суді оголошено перерву до 8 січня 2019 року

Олена Зайцева і Геннадій Дронов звинувачуються за ч.3 ст.286 (порушення правил безпеки дорожнього руху, внаслідок якого загинули кілька людей) КК України з санкцією до 10 років позбавлення волі.

18 жовтня 2017 року в Харкові на перехресті вул. Сумської та вул. Мечникова зіткнулися автомобілі Volkswagen Touareg і Lexus. Від удару Lexus вилетів на тротуар, де збив 11 пішоходів, з них 5 загинули на місці і ще одна постраждала померла у лікарні. За кермом Lexus знаходилася 20-річна донька харківського бізнесмена Олена Зайцева. Автомобілем Volkswagen Touareg керував 49-річний бізнесмен Геннадій Дронов. Спочатку він проходив у справі як свідок. На початку листопада йому повідомили про підозру в порушенні ч. 3 ст. 286 КК України.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...