На Прикарпатті заборонили публічне використання російськомовного культурного продукту

У п’ятницю, 7 грудня, відбулося двадцять шосте засідання обласної ради. Згідно з проектом мараторій триватиме до припинення повного припинення окупації території України. Його мета захист українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації.

 

 

Депутат обласної ради Ігор Дебенко зазначає, що не лише триває війна на Сході України та в Азовському морі, але триває й інформаційна війна. Заборону ввели на пісні, фільми, музику, що виробляється російськими фірмами та продакшенами.

“Але ми розуміємо, що є український культурний продукт, що створюють на російській мові. Тому заборона стосується саме продукту виготовленого в Росії”, – зазначив Дебенко.

Депутат від фракції “Свобода” Василь Попович звернувся до мешканців Прикарпаття та наголосив, що не залежно від рішення на сесії, люди повинні самі робити зауваження, якщо в маршрутці грає російська музика.

“Так, приватно можна слухати, а якщо музика грає в громадських місцях, то нехай роблять зауваження”, – говорить Попович.

Депутат від фракції “Воля” Ольга Галабала запропонувала ввести мараторій на артистів, що створюють загрозу для національної безпеки України. Оскільки, є російськомовні опозиційні артисти, котрі підтримують Україну.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...