“Україна втратила дивну і талановиту людину”: Помер відомий українець

Серед робіт мультиплікатора Гриневича – анімаційний серіал «Маски-шоу», кліпи для кабаре-дуету «Академія», заставки для «Джентльмен-шоу» і відеожурналу «Каламбур».

Сьогодні в Одесі помер відомий український мультиплікатор, член правління Одеського відділення Національної спілки кінематографістів України Юрій Гриневич.

У прес-службі Одеської кіностудіїпідтвердили, що Юрій Гриневич помер на 47-му році життя. «4 грудня Одеса втратила дивну і талановиту людину, хорошого друга і сім’янина», – відзначили в прес-службі.

Юрій Вікторович був автором повнометражних анімаційних фільмів «В країні Альхоков», «Звірячі війни» і «Муттабар», кількох мультсеріалів (в тому числі – добре відомого в 2000-х «Маски-шоу», ще – «Деревня дураков» і відеожурнал «каламбур»), великої кількості«заставок»(в тому числі для«Джентльмен-шоу»), рекламних роликів та музичних кліпів. В останні роки він працював над спільним проектом студії Animagrad і Одеській студії мультиплікації «Легенди Трипілля». На жаль, в прокат мультфільм так і не вийшов.

Жалю дійсно більш ніж достатньо. Про це за життя говорив сам Юрій Гриневич.

За його словами, головна проблема популяризації мультфільмів у відсутності державної підтримки: «Наші основні досягнення український глядач не побачив і не побачить, бо вони – в інших країнах. Зараз ми працюємо спільно з анімаційною студією «Анімаград» над створенням власного чудового великого мультфільму – «Легенди Трипілля»…

«Зараз ця сфера нікому не потрібна, – констатував режисер. – Мультиплікація в країні «кульгає», вона в жалюгідному стані. Але не через те, що мало талантів. Після розвалу СРСР Україна втратила школу мультиплікаторів. Обдаровані художники або виїхали за кордон, або працюють на інші країни. Мені теж пропонували емігрувати. Але я патріот, і нехай вже краще буде погано тут, ніж добре там. Просто виїхати і потім купувати проекти з-за кордону некрасиво.

Дуже хочеться працювати не для інших країн, а для своєї країни, щоб наш глядач побачив вітчизняні мультики. Ми сподіваємося на те, що на вітчизняний кінематограф, зокрема на мультиплікацію, нарешті, звернуть увагу”.

Церемонія прощання з Юрієм Гриневич відбудеться 7 грудня в кінозалі Одеської кіностудії.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...