У Луцьку міськрада прийняла рішення про платне навчання дітей у місті, які проживають на периферії

У Луцьку міськрада не має наміру більше терпіти на своїй території “понаїхавших” , і ввела плату за перебування на території міста. Як з’ясувалося, в Луцьку, 22 листопада було прийнято скандальне рішення про введення плати за навчання дітей у місті, які проживають на периферії.

 

Документ ухвалили члени постійної комісії міськради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства і дитинства, освіти, науки, культури й мови, передає місцевий ресурс “UA: Волинь” на сторінці в Facebook.

За статистикою, у Луцьку проходять навчання понад 2000 дітей з навколишніх сіл.

Директор Департаменту фінансів і бюджету Луцької міськради Лілія Єлова заявила, що за їх навчання, крім зарплати педагогам, платить місто.

Введення плати за відвідування дитячих навчальних закладів розраховане на те, щоб зменшити навантаження на бюджет міста. У зв’язку з цим надійшла пропозиція, концепцією якого є оплата батьками навчання своїх дітей, які не проживають і не працюють у Луцьку, але возять туди дітей в школи і дитсадки.

В закладах дошкільної освіти Луцька навчається 490 дітей з прилеглих територіальних громад.

Виконуючий повноваження міського голови Григорій Пустовіт зазначив, що в Луцьку не менше п’яти дитсадків працюють на навколишні села.

“І хіба це справедливо, що луччани не мають можливості своїх дітей віддати в садок, а навколишні села своїх дітей віддають. Садки повністю, стовідсотково фінансуються міським бюджетом, тобто луччанами. І ми сказали, нехай тоді сільрада оплачує навчання дитини, ми вирахуємо, скільки це буде коштувати… це буде чесно по відношенню до луччан”, – зазначив чиновник.

Бюджет на день без харчування на одного школяра становить 21 гривню, а для дошкільника-51 гривню. Якщо сільради відмовляться дотувати кошти на оплату навчання дітей своїх жителів, батьки повинні самі оплачувати навчання в Луцьку.

Начальниця міського управління освіти Зіновія Левченко відмовилася коментувати рішення комісії. Остаточне рішення буде прийнято на сесії міськради 28 листопада.

“Згідно з Конституцією, у нас навчання безкоштовно надається, середня освіта є обов’язковою. І тут виходить, що ми повинні платити!”,- обурюється багатодітна мама Мар’яна Вовк, у якої троє дітей, і двоє з них вже ходять до школи.

У соціальній мережі подібне рішення поділило суспільство на два табори.

“Хм… я так зрозуміла, що батьки, які працюють у місті, платити за дітей у міських школах не будуть. А як тоді буде з дітьми в сільських школах і дитсадках, батьки яких працюють в місті? Тоді гроші з них прийматиме вже сільрада? А якщо батьки десь за кордоном і взагалі ні в один з місцевих бюджетів не платять податків?”.

“Як мама, я -” за “таку плату, так мою дитину не хотіли в НВК № 9 свого часу приймати, тому що школа “переповнена” дітьми з навколишніх сіл. А ми живемо через дорогу і через немісцевих дітей могли не потрапити на навчання”.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...