facebook

Робота за кордоном: чи варто українцям їхати до Польщі і які пропонують альтернативи

Українців виманюють з Польщі. Що чекає на заробітчан в інших країнах. За даними Євростату, українці минулого року отримали більше 660 тисяч дозволів на проживання у країнах Європи. Найбільше посвідчень українцям видавала Польща –88%.

 

 

Головною метою майже 90% українців, які просили про дозвіл проживати на території ЄС, було працевлаштування. Навчатися в Європі виявили бажання лише тисяча осіб.

У кінці жовтня з’явилася інформація, що українці масово тікають із Польщі через набагато вигідніші умови для роботи у Естонії та Німеччині. Через це у Польщі зростає попит українських заробітчан.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За словами польських аналітиків, якщо Німеччина розширить свій ринок праці для громадян тих країн, що не входять до складу ЄС, з Польщі виїде більше половини українців. А це стало б для польської економіки серйозною загрозою. Якщо зараз брак робочих кадрів у країні близько 165 тисяч, то після віддтоку українських заробітчан цифра зросте до півмільйона.

Також існують чутки, що поляки охоче беруть на роботу вихідців з Азії, ніж українців. І незабаром сезонні робітники з Індії, Бангладеш і Непалу витіснять українських заробітчан.

За словами експертів ринку праці, які спеціалізується на наданні послуг у сфері працевлаштування за кордоном, інформація про масову втечу українських заробітчан з Польщі перебільшена.

«Можливо, інформаційним приводом стало те, що від 2019 року Німеччина почне видавати українцям піврічну робочу візу. Але ця інформація поки що на рівні чуток. До того ж, Польща обіцяє з 2019-го давати вже річні візи, замість нинішніх піврічних», – прогнозують експерти.

Спеціалісти впевнені, що у країнах Прибалтики зарплати приблизно такі ж, як і в Польщі. Але на роботу туди потрібно лише вузьке коло фахівців – будівельники, працівники на виробництві і різноробочі. Та й умови праці в Прибалтиці, як правило, гірші, а витрати на харчування і проживання вищі. З урахуванням всього, на руки припадає приблизно, як в Україні.

Як стверджують експерти, інформацію про масову втечу українських заробітчан з Польщі поширюють компанії, які обманюють людей під час працевлаштування. Наприклад, обіцяють їм великі зарплати, офіційне працевлаштування та офіційні відрядження до Німеччини й Естонії, але по факту люди туди їдуть нелегально.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...