Українцям роздадуть по 700 грн: коли і кому дістануться гроші

Українці з субсидіями, які витратили в минулому опалювальному сезоні газу або електроенергії менше норми, найближчим часом отримають грошову компенсацію.

 

 

Заяву на часткову монетизацію потрібно було написати до 1 вересня, говориться в постанові Кабміну №848. Це стосується тих сімей, які опалюють свої будинки і квартири за допомогою газу або електроенергії. Гроші перерахують на банківський рахунок або видадуть на пошті протягом двох місяців після старту поточного опалювального сезону.

Розмір “премії” за економію субсидії – еквівалент вартості 100 кубометрів газу станом на 1 травня (695 грн) або 150 кВт*год електроенергії (174 грн). Якщо українці з субсидіями заощадили більше зазначеної суми, різницю повернуть до державного бюджету.

Відзначимо, за діючими правилами українські сім’ї отримують субсидії на соціальний норматив споживання. Наприклад, на поточний опалювальний сезон – це 4,5 кубометри газу на опалення квадратного метра житла. Якщо витрачати менше норми, частину субсидії можна заощадити.

Уже в наступному році в Україні, як заявляють у Кабміні, можуть ввести повну монетизацію в три етапи. Перший – у січні 2019-го. Він стосується тих, хто буде оформляти субсидії після зазначеної дати. Другий етап – після кінця поточного опалювального сезону, тоді українці будуть переоформляти знижки. Третій етап – до кінця року. Після монетизації субсидії надаватимуть на рахунок у банку.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...