«Боженька охороняє, що лишився живий»: волонтер з Чернівців розповів, що відбувається на фронті

Чернівецький волонтер Василь Назарко днями повернувся з передової та розповів, що там зараз відбувається.

Про це йдеться у публікації газети “Молодий буковинець”.

Останнього разу бус волонтера завантажили лісівники Сторожинецького держлісгоспу.

“Вони дали тушонки, які приготували з вбитого дикого кабана, – розповів пан Василь. – Долучився Кіцманський волонтерський центр, який надав мішки, що вкрай необхідні бійцям, і продукти. Вкотре допоміг мер Чернівців Олексій Каспрук. Отець Василь Гасинець недавно був на передовій і бачив, що в хлопців не дуже добре з харчуванням, тож придбав муку, м’ясо, інші продукти. Парафіяни греко-католицької церкви приготували вареники, голубці, вінегрет, напекли пиріжків. Підприємець Ігор Сторожинецький дав десять упаковок тушонок, солодощі, рулон плівки. Ще один рулон плівки і цвяхи передав ринок “Добробут”. Також привезли сокири, бензопилу”.

Виїхали ввечері минулої п’ятниці, 26 жовтня.

“По дорозі заїхали в Дніпро. Доставили для бійця, що втратив у бою дві ноги і руку, імпортний інвалідний візок, який передала дружина чернівчанина Петра Палія, – розповів волонтер. – Потім направилися на Луганщину в Кримське. Проїхали через так звані “українські грозові ворота”, які постійно обстрілює ворог (показує фото, – авт.). До переправи добралися о другій годині ночі. Падав дощ, сильне болото, до передової ми не доїхали якихось 500 метрів. Бійці виїхали нам назустріч. Сказали, що вночі загинув один військовий. Що це буковинець – ми тоді ще не знали. Довідалися про це лише тоді, коди приїхали у 10-ту гірсько-штурмову бригаду, де служать наші хлопці. Вони розповіли, що всю ніч йшов бій. Побували ми і в місцевій школі, привезли солодощі та дитячі речі, які передала митниця”.

– Нині на передовій – складна ситуація, – запевнив військовослужбовець восьмого гірсько-штурмового батальйону Юрій, з яким нам вдалося поспілкуватися по мобільному телефону. – Тут йде справжня війна. Я воюю вже три з половиною роки. Боженька мене охороняє, що не був поранений і залишився живий. Ми дуже вдячні буковинцям, які нам допомагають. Бо зараз на передову приїжджає мало волонтерів. Ви – одні з тих, хто досі не забуває про нас. Нам дуже потрібно те, що привезли: поліетиленова плівка, мішки, лопати, сокири, бензопили. Бо треба чимось утеплювати бліндажі на зиму, заготовляти дрова.

– Хлопцям дуже важко, – зауважив Василь Назарко. – Вони день і ніч сидять в окопах, з яких не можна висунутися, бо стріляють снайпери. Розмежування – 200-300 метрів, видно бойовиків. Із полів позбігалися полчища мишей. В бліндажах вода по коліна, берци промокають. Тому вкрай потрібні утеплені гумові чоботи. Протікають зверху бліндажі, тому необхідна плівка. Цвяхи, які ми привезли, бійці ділили поштучно. У зоні проведення Операції об’єднаних сил перебуває дві бригади, де чимало військовослужбовців із Буковини. Ми могли би забезпечувати їх. Повинні підключитися обласна та міська влада. Бійці кажуть, що за весь час не бачили тут жодного генерала. Керують – на відстані. Може, тому не розуміють ситуації.

Для тих, хто хоче допомогти

Бійцям на передовій потрібні: бензопили, сокири, лопати, цвяхи, поліетиленова плівка, маскувальні сітки, теплі светри, шапки, шарфи, рукавиці, шкарпетки. Школярам Кримського необхідні підручники для четвертого і восьмого класів.

Телефони: Василя Назарка (050) 667-46-34, Володимира Дороша (050) 510-72-89.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...