Викачування грошей і ніякої користі: Супрун зруйнувала черговий міф

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун спростувала міф про користь дельфінотерапії. Вона переконує, що ця терапія не лікує і не приносить користі, яку рекламують. А коштує дуже дорого – за 20 хвилин плавання з дельфіном беруть до 3 тис. грн.

“Користь дельфінотерапії не має жодного наукового підтвердження, а позитивний вплив взаємодії з дельфінами можна порівняти з грою із собакою, чи котом”, – написала вона у Facebook.

Супрун навела дані наукових досліджень, в яких йдеться про те, що терапія за участю тварин – це лише підтримка основного курсу терапії, але в жодному разі не методика лікування. Задоволення від купання з дельфінами вважати лікувальним ефектом теж не можна.

Щодо лікувального ефекту ультразвуку, який видають дельфіни, Супрун зазначила, що він не досягає навіть мінімального значення для ультразвукової терапії медичних норм.

Також в. о. міністра спростувала тезу про те, що дельфінотерапія не зашкодить. За її словами, у дельфінів та людей є спільні інфекційні хвороби (кандидоз, сальмонела та інші), тож є ризик заразитися. Особливо тим людям, що мають проблеми зі здоров’ям.

Думка про те, що дельфінам подобається купатися з людьми, також є хибною.

“В природному середовищі дельфіни пропливають до 160 км на день, тож навіть найбільший дельфінарій для тварин являється жахливо тісною консервною банкою”, – написала вона.

В. о. міністра нагадала, що дельфіни мешкають у солоній морській воді, у неволі ж вони перебувають у звичайній водопровідній воді, розведеній морською сіллю та іншими хімікатами, серед яких міститься хлор. Від такої води дельфіни хворіють, сліпнуть, і у них роз’їдається шкіра. Це все призводить до того, що у дельфінаріях ці тварини живуть від 2 до 6 років, тоді як на волі у середньому вони проживають від 25 до 50 років.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...