МОЗ затвердило нові правила вступу до медуніверситетів. Що зміниться у 2019-му

МОЗ затвердило нові умови прийому на навчання до медичних університетів у 2019 році, запровадивши, зокрема, конкурсних предметів.

Відповідний наказ міністерства оприлюднили на сайті міністерства.

Як зміняться умови вступу на медичні спеціальності з 2019 року:
1. Новий перелік конкурсних предметів

Окрім української мови, для спеціальностей «Охорони здоров’я» профільними предметами є біологія або хімія (другий конкурсний предмет), фізика або математика (третій конкурсний предмет)

«Введення фізики або математики як третього профільного предмета є одним з кроків на шляху до інтеграції української медицини в міжнародну практику. Сучасна доказова медицина – точна природничо-наукова дисципліна, і лікарю необхідно мати знання з фізики, хімії, біології та математики. Окрім того, фізика та математика визначають логічне мислення та вміння аналізувати. У більшості європейських країн складання іспиту з цих предметів для вступу до медичного університету є поширеною практикою», – говорить заступник міністра Олександр Лінчевський.

2. 150 балів ЗНО

Щоби вступити на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів.

3. 130 балів для здобуття ступеня магістра з фармації

Для спеціальності «Фармація, промислова фармація» конкурсний бал з профільних предметів має становити понад 130 балів.

«Нові умови дозволять відбирати в університет кращих абітурієнтів не лише на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», а й на фармацію. Це важливо, адже рішення фармацевт також безпосередньо впливають на здоров’я пацієнта», – коментує Олександр Лінчевський.

У МОЗ відзначають, що нові умови прийому прийняті в рамках стратегії розвитку медичної освіти і спрямовані на поліпшення якості освіти лікаря.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...