Скільки можна заробити у Польщі на різних посадах? Таблиця зарплат

Коли мігранти з України вперше приїжджають до Польщі, вони не до кінця усвідомлюють, який тут рівень зарплат. Для частини громадян України навіть польська “мінімалка” (2 100 злотих/брутто, тобто без відрахування податків, “брудними”) здається досить непоганим заробітком.

Однак нашими заниженими очікуваннями можуть скористатися польські працедавці. У Польщі досить поширеною є практика, коли роботодавець не подає до публічного відома інформацію про зарплатню, а запитує безпосередньо кандидата на співбесіді – скільки той хоче заробляти, попереджає портал Простір.pl.

“Це – певна психологічна пастка: якщо скажете менше, ніж готовий Вам платити роботодавець, то менше й зароблятимете; якщо вимагатимете забагато – то Вас просто не візьмуть”, – попереджають журналісти.

Тому важливо знати, хоча б орієнтовно, скільки насправді в середньому заробляють у Польщі.

Зарплатня в Польщі залежить від рівня освіти, стажу і досвіду, місця працевлаштування, власності підприємства (приватне чи публічне) та його величини. Тобто якщо взяти двох слюсарів, що виконують рівнозначну роботу, більше зароблятиме той, що працює у великому, приватному підприємстві, має більший стаж чи кращу освіту (різниця у зарплатні може бути навіть у півтора рази), і працює в більшому місті.

Середні заробітки з таблиці нижче – це опрацювання останніх даних польського Головного статистичного управління. Згори таблиці йдуть кваліфіковані спеціалісти з досвідом і освітою, внизу – некваліфіковані працівники або спеціалісти з низькими кваліфікаціями.

При цьому розрив у зарплатні величезний: від майже 14 тис. злотих у випадку директорів до мінімальної зарплатні у випадку прибиральниць.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...