Чому варто щепитися і дітям, і дорослим від грипу, і яка різниця між вакцинами

Скоро прийде грип, і зараз чудовий час підготуватись до зустрічі з ним. Кращий захист – це щеплення. Зараз в українських аптеках та приватних клініках почали з’являтися вакцини від грипу, а саме: Джисі Флю та Ваксігрип тетра.

Ще дві вакцини зареєстровані і з’являться в аптеках ймовірно пізніше: Інфлувак і Інфлуенза ваксін.

У ЧОМУ РІЗНИЦЯ МІЖ ВАКЦИНАМИ

У Джисі флю три штами вірусу, у Ваксігрип тетра – на один більше. Джисі Флю можна використовувати з 6 місяців. Ваксігрип тетра – з 3-х років.

Дітям від 3 до 9 років, які ще не ніколи отримували щеплення від грипу, потрібно ввести 2 дози 0.5 мл з інтервалом в 1 місяць (для обох вакцин).

Дітям з 6 місяців до 3-х років, які ще ніколи не отримували щеплення від грипу, вводять пів-дози – 0.25 мл двічі з інтервалом в 1 місяць (для Джисі Флю).

Якщо дитині менше 6 місяців, найкраще захистити її від грипу, захистивши усю родину (мама, тато, бабусі, дідусі, сестрички та братики, усі хто має постійний контакт з малюком) та по можливості обмежити контакти з невакцинованими та малознайомими людьми на період епідемії.

Вакцину ваксігрип тетра можна робити вагітним жінкам. Дослідження по Джисі Флю для вагітних не проводили.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує, щоб чотиривалентні вакцини для використання в сезоні 2018-2019 р. для нашого регіону містили наступні види вірусів:

  • A / Michigan / 45/2015 (H1N1) pdm09-подібний вірус
  • A / Singapore / INFIMH-16-0019 / 2016 (H3N2)
  • B / Colorado / 06/2017 (лінія B / Victoria / 2/87)
  • B / Phuket / 3073/2013 (лінія B / Yamagata / 16/88)
  • Рекомендується, щоб компонент вірусу грипу B в тривалентних вакцинах був вірусом типу B / Colorado / 06/2017 або типу B / Victoria / 2/87.

Обидві вакцини, про які розповідала вище, відповідають усім вимогам ВООЗ.

ЧОМУ РАДЯТЬ РОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ

По-перше, хворіти на грип – страшенно неприємно і дуже небезпечно.

Часто це призводить до ускладнень і навіть смерті. Особливу небезпеку вірус грипу становить для вагітних жінок.

Тому майбутні матусі також повинні бути імунізовані. На жаль, цього року прогнозують циркуляцію H1N1 вірусу, а багато з нас пам’ятає, що у 2009 році саме цей тип призвів до багатьох смертей вагітних жінок.

Людям, які страждають хронічними патологіями, такими як діабет, хвороби серця, ниркова недостатність, захворювання органів дихання, і астма в тому числі вакцинація дуже рекомендується, адже в них грип перебігає складніше і важче.

Також особливо важливо щепитись тим, хто працює з великою кількістю людей, а особливо дітей: медичний персонал, вчителі, касири в супермаркетах і т.д. Грип не варто плутати з так званою застудою, тобто іншими респіраторними вірусними інфекціями.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...