Обіцяні бейбі-бокси від Гройсмана виявилися пшиком: українці в люті, обдурили навіть немовлят

В пологових будинках та Управліннях соцзахисту й досі не знають чіткої схеми видачі подарункових наборів
Обіцяні бейбі-бокси від Гройсмана виявилися пшиком: українці в люті, обдурили навіть немовлят

Травнева обіцянка прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана стосовно видачі подарункових бейбі-боксів для новонароджених з 1 вересня мала б уже діяти на практиці. Пакунок, вартістю у 5 тисяч гривень, буде містити усі необхідні речі – від присипки і серветок до іграшок та матрацу. Знай.ua вирішили дізнатися, чи розпочалася роздача наборів породіллям, що народжують у столичних пологових будинках.

Аби дізнатися деталей, ми поспілкувалися із кількома породіллями – як виявилося, поки що “подарункове” нововведення залишається лише пустими словами.

“Мені народжувати наприкінці місяця, але я вже бачу по дівчатам, що вже народили, що мені доведеться пройти цілий шлях, аби отримати пакунок. Ніяких подарунків ніхто з них ще так і не отримав… Вони тільки заповнили анкети на майбутню видачу, а з нею лікарі відправляють до Управління соцзахисту. Та я знаю жінок, яким навіть і за цим бланком довелося ходити до соцслужби, бо в деякі пологові ще бланки не завезли”, – скаржиться мешканка Дніпровського району Марія Возович.

Водночас, в Управліннях праці та соціального захисту населення розводять руками, відправляючи батьків знову до медзакладу.

“Мій чоловік спеціально ходив до Управління соцзахисту, щоб дізнатися, як нам діяти, але вернувся ні з чим. Йому сказали, що у них не займаються формуванням та видачею боксів – їх мають видавати одразу в пологовому. А до них вже слід звертатися у разі, якщо виникли якісь проблеми чи то з не потраплянням у списки, чи то з нестачею товарів. Кажучи при цьому “напевно” – вони самі не знають!”, – ділиться з нами Аліна Майструк, мешканка Солом’янського району, що має днями народити.

Таким чином, новоспечені батьки потрапляють у замкнуте бюрократичне коло.

“Буде. Але не знаємо, коли і як”

Шукаючи відповідь на, здавалося б, просте питання, нам теж довелося потрапити у коло бюрократії – в жодній із інстанцій нам так і не надали бажану відповідь.
Першим в цьому ланцюзі стало одне зі столичних Управлінь соцзахисту.

“На сьогодні нам відомо тільки те, що видача пакунків новонародженим планується. І нібито процедура буде проходити через нас. Але не знаємо, коли і як. Більш конкретна інформація має з’явитися наступного тижня”, – відзначили в Управлінні праці та соціального захисту населення Оболонського району.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...