Лікарі та священики: де і за скільки торгують “липовими” дипломами

В Україні є офіційна база дипломів, по якій легко можна перевірити достовірність документа про вищу освіту. Проте це не заважає шахраям займатися продажем липових дипломів.

 

 

Експерти відзначають, що за останні кілька років попит на підроблені дипломи помітно виріс. Деякі пов’язують це з повальною люстрацією і конкурсами на держпосади.

В інтернеті можна знайти десятки сумнівних фірм, що пропонують придбати будь-які дипломи на вибір. Середня ціна становить кілька сотень доларів. Серед запропонованих дипломів є документи для абсолютно будь-яких спеціальностей: від лікарів до священиків.

На багатьох сайтах підроблені дипломи коштують від 9 до 15 тисяч гривень. При цьому дипломи кандидата наук в середньому обходяться дорожче – в районі 20 тисяч.

Дипломи про вищу освіту легко пробиваються по спеціальній базі даних при Міносвіти. Дешевий підроблений документ в таку базу внесено не буде, тому шахрайство швидко розкриється.

Проте існують сайти, які пропонують придбати більш «надійну» липу. Йдеться про дипломи за 1993-1999 роки та навіть про дипломи періоду СРСР, а також про Міжнародний диплом для іноземних студентів 1993-2018 років.

Такі підробки могли спрацювати, так як в базі до недавнього часу просто не було дипломів 1993-1999 років.

Найдешевше на таких ресурсах коштує диплом про закінчення ПТУ. Його ціна – 5 тисяч гривень. При цьому диплом магістра з додатком нового зразка обійдеться від 250 до 450 доларів.

Багато фірм пропонують так звані «проведені дипломи», які будуть занесені до реєстру вузу і реєстру Міносвіти. Однак, така послуга проводиться за окрему плату. В середньому – від 15 тисяч гривень.

У Міносвіти наголошують, що до реєстру не можуть потрапити «липові» дипломи, так як система не підключена до інтернету, що виключає можливість внесення даних «ззовні». У свою чергу, продавці запевняють, що все це можливо: «В їх базу можна внести будь-який документ за чисто символічні гроші», – повідомляють на одному з сайтів.

В одній з фірм повідомили, що після внесення передоплати продавці зможуть надати гарантію якості диплома, надіславши запит в Міносвіти і отримавши підтвердження. Це наводить на думку про те, що до торгівлі липовими дипломами причетні співробітники відомства і адміністрація вузів.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...