facebook

Лист із 77-річною затримкою

Старенький уже чоловік нарешті дізнався, де похований його батько. Старенький уже чоловік нарешті дізнався, де похований його батько.

Працівники музею Другої світової війни через 77 років знайшли адресата листа закатованого солдата
відшукали сина українського солдата, якого закатували у таборі для полонених під час Другої світової війни. Він написав родині листа, який був вилучений німцями, і знайшовся у австрійському музеї вже у 2000-х.

77 років родина вважала батька зниклим безвісти. “Таке, що ні могли, ні пам’яті вшанувати”, – кажуть рідні. Їх знайшли завдяки рідкісному прізвищу – Єлевов. Цим людям показали вилучені з поштового відділення окупованого Кам’янця німцями листи і листівки в 1941 році. “Оригінали довічно на музейному зберіганні – ми вручаємо людям муляжі. Наші реставратори підбирають старий папір, який би був один до одного, підбирають чорнила, олівці”, – розповіла старший науковий співробітник Надія Смолярчук. Загалом німці забрали 1215 листів, аби аналізувати психологію ворога, але прочитати так і не встигли, бо запечатаними папірці потрапили до музею у Відні, а звідти повернулися в Україну.

Лист Єлевова 643-й, Борис Георгійович бере послання батька, але прочитати його не може – голос дрижить. Разом із листом у конверті є досьє Георгія з концтабору для полонених на Волині. І найголовніше – місце, де похований прах батька. “Найближчим часом я поїду, обов’язково”, – обіцяє його син.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...