facebook

Росія боїться втратити ядерний ринок України, – експерт

630_360_1462677315-8191

Росія побоюється втратити український ядерний ринок у разі диверсифікації Україною поставок ядерного палива та посилення її співробітництва з компаніями з США і Європи.

Про це у своїй статті пише директор зі зв’язків з громадськістю Асоціації «Український ядерний форум» Ольга Кошарна.

«У Росії є серйозні підстави для занепокоєння, адже йдеться про втрату не лише ядерного ринку України, а й Східної Європи – як щодо поставок ядерного палива, так і з інжинірингових послуг», – вважає автор.

Наприклад, американська компанія WestinghouseEleсtricCompany оголосила про розширення свого підприємства з випуску ядерного палива у Вестеросі (Швеція) для забезпечення зростаючих поставок для реакторів російського дизайну ВВЕР-1000 в Україну та інші країни Східної Європи.

Автор додає, що точна сума інвестицій не повідомляється, але в компанії говорять про «багатомільйонну інвестицію» в доларах. Нові потужності у Вестеросі були офіційно відкриті представником компанії WestinghouseElectricCompany у присутності посла України у Швеції. Повідомляється, що компанія у 2016 році поставить п’ять завантажень ТВЗ на Южно-Українську та Запорізьку АЕС.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Також загрозою для Росії є бажання України будувати нові енергоблоки із залученням європейських компаній.

«Шантаж і залякування європейських народів хоч від Держдуми РФ, хоч від «Росатома» не допоможуть зберегти російську монополію у цій сфері», – підсумовує Кошарна.

 Джерело – http://zik.ua

Шукайте деталі в групі Facebook

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...