facebook

Вибори-2016: У Дніпрі банальна арифметика допомогла владі

Наддовгий бюлетень у майже 60 кандидатів містив основних ставлеників від трьох таборів – пропрезидентського, “Опозиційного блоку” і так званої “групи Коломойського”

_fylatov_729x547_1__729x547

Останні вибори показали, що виборці Дніпра розділилися на три табори: прихильники Коломойського, Порошенка та Вілкула. А після зняття 5 липня Оксаною Томчук своєї кандидатури з виборів по 27 округу, у Дніпрі “вималювалося” два основних конкуренти: самовисуванці Тетяна Ричкова і Загід Краснов. При цьому Ричкова отримала підтримку одразу і Порошенка, і Коломойського, а Краснов так і залишився тільки з Вілкулом. І результати екзит-полу КВУ, чітко показали, що голоси виборців таки плюсуються. Але про все по порядку.

Незважаючи на “безпартійну” реєстрацію, на підтримку цих двох кандидатів були залучені потужні партійні ресурси. Ричковій тим чи іншим чином допомагали з “БПП-Солідарність” і “Укропу”. Які, як відомо, мають потужний адмінресурс на Дніпропетровщині. Тож, Ричкова стала компромісною фігурою для “порошенківців” і Коломойського.

Так, за кандидатку агітували і нардепка від БПП Ірина Геращенко, і представники Дніпропетровської облдержадміністрації, Дніпропетровської міськради, і висунутий БПП головлікар лікарні Мечникова Сергій Риженко, і сама Оксана Томчук. А безпосередньо перед днем голосування Ричкова з мером Дніпра Борисом Філатовим разом брали участь у міських заходах.

Краснова одразу “підхопили” у “Опоблоці” на чолі з нардепом Олександром Вілкулом, який, в свою чергу, вже значно втратив владні позиції у Дніпрі. Відомо, що фракціі Краснова “Громадська сила” і “Опозиційний блок” у міськраді складають неформальну опозицію “промерській” більшості Філатова. І якщо до адмінресурсу вони вже не мають потужного доступу, все ж спромоглися рішенням ЦВК від 14 липня за поданням “Опозиційного блоку” ввести на посаду секретаря виборчої комісії на 27 окрузі давнього соратника Олександра Вілкула, екс-секретаря Дніпровської міськради Максима Романенка.

За результатами дня голосування 17 липня явка виявилася надзвичайно низькою. За даними КВУ, станом на 20:00 на дільницях проголосували тільки близько 25% виборців. Втім, попри зафіксовані факти порушень, вони не вплинули на хід голосування і вибори відбулися.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Одразу були оприлюднені два протилежних екзит-поли. “Социс”, який проводив дослідження на замовлення КВУ, оприлюднив результати: Тетяна Ричкова – 46,1%, Загід Краснов – 30,5%.

Натомість соціолог з Міжнародного аналітичного центру соціології заявив про впевнену перемогу Краснова – 45,1% проти 41,3% Тетяни Ричкової. Проте, результати досліджень цього маловідомого центру цілком можуть опинитися неточними.

Тож, виборці на 27 окрузі зробили все, що могли, тепер черга за підрахунком.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...