В перший клас за жеребкуванням: Батьки обурені нововведенням Міносвіти

У школах почали вирішувати долю першачків, батьки яких хочуть відправити дітей на навчання не за місцем проживання, а до закладу на власний вибір. За новими правилами, таке зарахування відбувається шляхом жеребкування, і до процедури вже є чимало нарікань, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналісти відвідали одну зі шкіл Києва, відому поглибленим вивченням іноземної мови. Там для жеребкування підготували прозору кулю та капсули з-під іграшок із шоколадних яєць, у котрі вклали папірці з числами від 1 до 34. Саме стільки дітей претендує на вільні місця, котрих у школі всього 8. Батьки мали по черзі виходити і витягувати яєчко, а “прохідними” ставали номери від 1 до 8.

Після процедури чимало батьків обурилися тим, що їх викликали за алфавітом. “Треба так, як ми подавали заяву. Чому ми подали перші, а пішли останні”, – казала одна з мам. Те, що викликали батьків до жереба у алфавітному порядку, викликало сварку і в іншій школі, де на на 5 вільних місць було 103 бажаючих. Там вакантні місця закінчилися, ще коли половина батьків не дійшла до жереба.

Такі процедури мають пройти в усіх школах, де є вільні місця, а на них є черга з бажаючих. Впоратися слід до 15 червня, а батькам, які не потрапили до навчального закладу через лотерею, опускати руки не варто, бо потрапити до бажаної школи після жеребкування можна – в разі, якщо з’явиться вільне місце. Тоді адміністрація прийме документи від тих, хто подасть їх першим.

Тим часом у міністерстві освіти на наступний навчальний рік планують знову оновити такий оновлений порядок зарахування до школи. Там мріють зробити загальну електронну чергу, аналогічну тій, що існує до дитячих садочків.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...