Чому після інтиму виникає депресія: пояснення психолога

Відчуття смутку і пригніченості після сексу – тепер не рідкість. Це явище має медичний термін – посткоїтальна депресія.

 

Посткоїтальна депресія – це відчуття сльозливості, смутку, меланхолії, тривоги, відстороненості або агресивності після сексу.

Зі слів секс-терапевта Денізи Ноулз, такий стан не завжди пов’язаний з психологічною травмою чи поганими стосунками між партнерами.

Відчуття смутку після сексу може бути результатом стрибка гормонів в організмі – ендорфіну, окситоцину та інших.

Завдяки оргазму рівень гормонів щастя різко підвищується, але потім він починає падати. Це відбувається після припинення інтимної близькості, яка асоціюється із задоволенням. Звідси і виникає смуток, – пояснила секс-терапевт.

Фахівець додала, що до посткоїтальної депресії особливо схильні жінки і деякі чоловіки. З даних останніх досліджень з’ясувалось, що 46% жінок хоча б раз в житті після сексу відчували симптоми посткоїтальної депресії. І це ніяк не було пов’язано з ступенем близькості у стосунках.

Деніза Ноулз зазначила, що попри те, що пригніченість після сексу може бути спричинена природним явищем, деякі випадки потребують консультації у психотерапевта чи сексолога.

Зокрема, у тому випадку, коли ви відчуваєте цю депресію регулярно. Адже посткоїтальна депресія може бути результатом сексуального насильства в минулому. Також смуток після сексу може бути сигналом про проблеми у стосунках.

 

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...