Удар по економіці України: обсяги транзиту нафти через Україну впали

Україна стрімко втрачає гроші, які заробляла на транзиті нафто і газопродуктів. Про це свідчать офіційні дані. Так, в цьому році транзит нафтопродуктів через територію України склав 17,5 тисячі тонн, що в 9 разів менше показника першого кварталу минулого року.

У березні 2018 року було транзитовано 7,7 тис тонн нафтопродуктів, що в 8 разів менше обсягу, який було транзитувано в березні 2017 року.

За звітний місяць було транзитовано 3,6 тис тонн дизельного палива. Це на дві тис тонн нижче показника березня 2017 року. З даного обсягу 2,6 тис тонн було відправлено з Білорусі в Молдову і одну тисячу тонн – з Литви в Молдову.

Сумарний транзит бензинів в березні склав 2,2 тис тонн: 1,7 тис тонн було відправлено з Білорусі в Молдову; 500 тонн – з Литви в Молдову.

Крім того, в березні через Україну транзитом пройшло 2 тис тон авіагасу з Росії в Україну.

Тепер же ціна нафти зросла на 0,28 долара (0,42%) і в даний момент становить 67,39 доларів за барель.

Нафта WTI також збільшила свою вартість на Нью-Йоркській товарній бірже.до 62,31 доларів за барель – це більш на 0,25 долара (0,4%). За підрахунками попередньої сесії ф’ючерси на нафту знизилися в ціні на 1,48 долара (2,33%), опустивши ціну нафти до 62,06 доларів за барель.

Учасники ринку нафти побоюються шкоди, яку можуть завдати оголошені в США мита на товари китайського експорту і наступні заходи, на світову економіку. Це можливо, якщо зменшиться попит на пальне.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...