Гірше за війну: українці зникають шаленими темпами

За оцінками експертів, вже сьогодні в Україні бракує фахівців в телекомунікаційній і банківській сфері, у секторі електроніки та атомної енергетики. В Україні також вже відчувається брак аграріїв.

Справа в тому, що українські перспективні вчені, технологи, інженери та спеціалісти масово виїзджають за кордон.

На сьогодні з країни у пошуках кращого життя за кордон виїхали від 7 до 10 мільйонів українців, пише Рoliteka.

“Ціна людського капіталу, яку по суті втрачає Україна щорічно, десь на рівні 10 млрд доларів”, – упевнений економіст Олександр Савченко.

Так, Савченко пояснює, коли за кордон на постійне місце проживання їде рядовий служюовець, втрати для держави становлять 80 тисяч доларів.

“Якщо молодий українець їде: студент, школяр, то множте на два – 160 тисяч доларів”, – сказав економіст.

З одного боку, додає він, зароблені за кордоном гроші вони пересилають родичам в Україну, але в дійсності виходить, що на майбутнє пенсійного фонду ніхто не працює:

“Але коли стосується стратегічних питань, тобто пенсійних фондів, то дійсно виглядає це так, що на перспективу пенсійного забезпечення в даному випадку ніхто не працює”, – зазначає політолог Володимир Воля.

Як повідомляв портал “Знай.ua”, згідно з даними Державної Служби Статистики України, працювати за кордон виїхало приблизно 2 мільйона людей в період з 2015 по 2017 рік. Більшість громадян воліють заробляти в Польщі та Росії.

У Мережі з’явилася карта трудової міграції українців, яку створила Державна Служба Статистики України:

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розповів, як уряд збирається вирішувати проблему трудової міграції українців.

Прем’єр назвав зарплату, яка, на його думку, може змусити українців не виїжджати за кордон. Гройсман вважає, що заробітна плата в 10 тисяч гривень здатна зупинить масову міграцію українців. В той же час прем’єр-міністр зазначив, що довести мінімальну зарплату в Україні до 10 тисяч гривень в цьому році не вийде.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...