facebook

Вчені знайшли універсальну протиотруту від укусів змії

Зміїна отрута забирає десятки тисяч життів по всьому світу, особливо в країнах, де лікарні не можуть собі дозволити мати в запасі дорогі препарати. Тепер знайдено доступне універсальне протиотруту.

За рік від укусів отруйних змій помирає близько 94 000 чоловік у всьому світі. Найбільше число жертв — у Південній Азії і африканських країнах, що лежать на південь від Сахари. Основною перешкодою для порятунку життів є недоступність протиотрути: успішність лікування залежить від того, чи є у лікарів в наявності протиотрути від укусу даного виду змії.

В цілому фахівці виділяють 600 видів отрути, проти яких потрібні свої ліки, що робить окремо взяту протиотруту вкрай дорогою. Нещодавно вчені з Таїланду знайшли формулу універсальної протиотрути, яке працює проти 18 найбільш поширених видів змій Азії і Африки.

Проводячи дослідження, фахівці зібрали 12 зразків від отрути шести азіатських видів змій, у тому числі чотирьох кобр і двох крайтов. Деякі зразки — наприклад, отруту малайських крайтов (Bungarus candidus) — було отримати дуже складно. Ці отруйні змії із сімейства аспідових (Elapidae) активні вночі, а вдень їх помітити майже неможливо. Вчені звернулися до місцевого населення, пообіцявши винагороду в розмірі $100 за живу рептилію.

Перші досліди проводилися на конях: їм вводилися нелетальні дози отрут в різних сумішах. Потім були виділені антитіла, що захищають організм від отруєння, і на їхній основі була створена сироватка. Другими піддослідними стали миші, яких вдалося вилікувати за допомогою нового препарату. При цьому ліки виявилися однаково ефективним як при лікуванні від укусу азіатських змій, так і африканських.

Результати дослідження опубліковані в журналі PLoS ONE. В масове виробництво протиотрута поки що не надійшла, але, за словами вчених, в разі її виходу на ринок вона врятує безліч життів, оскільки є простою і недорогою.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Img2654908_n

джерело http://infokava.com/

Шукайте деталі в групі Facebook

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...