Заберуть і не запитають: за що будуть евакуювати авто в Україні

Автомобілі українців дозволили евакуювати, якщо вони припарковані з порушенням правил дорожнього руху.

У законопроекті №5364 «Про реформування сфери паркування транспортних засобів» уточнюється, що евакуювати припарковані авто можна, якщо:

автомобіль залишений на проїжджій частині в два і більше ряди;
авто припарковано місці, забороненому для стоянка / зупинки Правилами дорожнього руху;
автомобіль заважає іншим транспортним засобам або пішоходам, або ж блокує проїзд по двом або більше смугах руху.

Таким чином, парковка заборонена: на залізничних переїздах, трамвайних коліях, на естакаді, мосту, шляхопроводі або під ним в тунелі, ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутного транспорту або відповідного дорожнього знака, ближче 10 м від дорожніх робіт, в місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився.

Заборонено також залишати автомобіль ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій, на пішохідному переході і перехрестях або ближче 10 м від них, крім випадків зупинки для надання переваги в русі.

Втім, правоохоронці будуть в обов’язковому порядку фіксувати фото або відео обставини, що послужили підставою для евакуації, а власник авто отримає повідомлення на телефон або електронну пошту.

За порушення правил паркування транспортних засобів, в тому числі за несплату вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування, призначено штраф в 20-кратному розмірі від вартості 1 години послуги з користування парковки.

Також штрафуватися будуть любителі скористатися пільговими місцями на парковці без обґрунтованих причин, штраф буде дорівнювати 30-кратному розміру від вартості 1 години послуги користування парковкою.

Закон забороняє інспекторам, які мають право залучати до відповідальності порушників, приймати готівкові кошти як плату за послуги паркування.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...