Чому Саакашвілі не має підтримки в регіонах: думка експерта

Саакашвілі прекрасно почуває себе у вуличній стихії і намагається її осідлати. Порошенку не потрібно було позбавляти Саакашвілі українського громадянства. Це все одно, що пустити щуку в річку. Але в Саакашвілі немає масової підтримки в регіонах.

Таку думку сайту “24” висловив директор центру суспільно-інформаційних технологій “Форум” Валерій Димов.

Як розповідає політолог, нинішні акції протесту стали наслідком того, що багато людей дійсно не задоволені імітацією владою боротьби з корупцією, вибірковим судочинством, тим, що і далі українці бачать не покараних суддів, прокурорів, спробами дискредитувати НАБУ. Те, що зараз відбувається в Україні, вважає експерт, багато хто вважає цирком або Майданом чи майданчиком. Хоча ці події говорять про становлення держави. Всі бачать, що не можна старий одяг латати новими латками.

Але це не Майдан. Саакашвілі намагається зробити собі політичний статус в Україні. Але всі прекрасно розуміють, що людина, яка двічі була президентом Грузії, як би не називала себе українцем, відверто лукавить. Тому в нього немає масової підтримки в регіонах. Хоча Саакашвілі діє так, як вміє, оскільки багато поставив на кін своєї політичної кар’єри в Україні,
– зауважує Димов.

Водночас, зазначає Димов, всі партії, які називають себе опозиційними, намагаються стояти поруч з цими протестами. Для них, на його думку, було б ідеально, якби Саакашвілі депортували, і вони б розділили цей протестний електорат.

“Але Саакашвілі не збирається віддавати свій електорат. Своїми заявами про те, що він може бути прем’єром, екс-глава Грузії говорить, що за рівнем співставний з президентом, маючи претензії на другу посаду в державі. Однак у “Руху нових сил” мало шансів на перемогу на чергових парламентських виборах. Але на позачергових виборах партія Саакашвілі може зайти у Верховну Раду і вже там намагатися домовитися з іншими про те, хто буде прем’єром, спікером тощо”, – наголошує Валерій Димов.

Нагадаємо, 17 грудня у Києві відбувся “Марш за імпічмент”, одним із ініціаторів якого був Міхеїл Саакашвілі. За інформацією правоохоронців, участь у заході взяли близько 2 тисяч осіб. Учасники мітингу вирішили організувати у приміщенні Міжнародного центру культури та мистецтв (колишній Жовтневий палац) свій штаб, відтак спробували туди прорватись. Але правоохоронці спробували їм завадити це зробити, і в результаті спалахнули сутички.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...