“Масштабна атака на Україну”: Леонід Кравчук зробив важливу заяву. Звідки він це знає? 18/12/2017

Президент Росії Володимир Путін створює умови і можливості для масштабного збройного наступу проти України.

Як передає “Укрінформ”, таку заяву в розмові з журналістами на полях конференції “Україна – НАТО. Рік зближення та інтеграції” зробив перший президент України Леонід Кравчук, коментуючи виведення російських офіцерів зі Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) на Донбасі.

“Я давно стежу за виступами російського президента, і недавно слухав його прес-конференцію. Він, здається, починає діяти так, щоб створити більш широке поле для можливої ​​глибшої і масштабної атаки на Україну”, – сказав Кравчук.

За його словами, сприяти мирному врегулюванню на Сході України могла б миротворча місія, однак вона повинна бути застосована не так, як хоче Путін, а відповідно до норм ООН і міжнародного права.

“Ми хочемо, щоб місія була на всій території, забезпечила повернення контролю над кордоном, мирне життя і відновлення зруйнованих районів. Це повинна бути місія великого масштабу, тому що маємо справу з таким, скажімо так, оригінальним сусідом”, – підкреслив Кравчук.

Колишній український президент упевнений, що змусити Росію погодитися на розгортання на Донбасі дійсно ефективної миротворчої місії можна виключно шляхом міжнародного тиску.

Також Кравчук додав, що “Мінський формат” потребує змін, оскільки він уже неефективний.

“На перших порах, коли почалася російська агресія проти України, то тоді потрібно було якось її зупинити і посадити Росію за стіл переговорів. “Мінський формат” в цьому випадку спрацював. Але зараз, коли мова вже йде про конкретні речі, а саме повернення територій, суверенітет, недоторканність кордонів, встановлення української влади на всій території, повернення Криму і т.д. – “Мінський формат” уже не спрацює”, – сказав він.

“Треба або наповнювати “Мінський формат” новим змістом і новими членами, або шукати інші – скажімо, через Будапештський формат працювати або інші формати, які вже існують у Європі”, – підсумував Кравчук.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...