Чи буде зима рекордно холодною? Синоптики дали роз’яснення

У найближчі дні денна температура в Україні почне знижуватися і зима вступить у свої права практично вчасно, передає Корупція.Інфо.

Про це на прес-конференції заявила завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного метеорологічного інституту НАН України Вазіра Мартазінова.

“Якщо в Україні ще в останні дні була плюсова температура вдень, то в найближчі дні вже вдень буде мінусова температура. Над Скандинавією вже формується фронтальний циклон, який пов’язаний з опадами з мокрого снігу. Цей циклон рухається на територію України”, – заявила вона.

При цьому середня температура в грудні буде в межах норми.

“У межах мінус 3-4 градусів на більшій частині території України. На деякій території температура буде близько нуля. Що стосується опадів, то в Одеській, Миколаївській, Харківській, Сумській, Чернігівській і Київській областях, тобто в центрі і на півдні, опади також будуть в межах норми. в Тернопільській, Полтавській та Кіровоградській, тобто в західних областях, ситуація буде напруженою, тут опадів буде менше, ніж зазвичай. А ось на сході країни і на півночі опадів буде більше норми “, – попередила вона. У січні на більшій частині України середня температура буде вище на 1-2 градуси, якщо порівнювати з попередніми роками і нормою. “Це в середньому мінус 5-7 градусів … Надлишок опадів ми очікуємо на півночі, північному заході. В цілому, опадів в січні ми очікуємо дещо вищою за норму”, – сказала вона. В цілому, професор зазначила, що всі прогнози про найхолоднішу зими мало не за останні сто років не мають під собою об’єктивних підтверджень.

“Тобто ми очікуємо переважно по всій території України середню температуру повітря, а на деяких територіях навіть на 1-2 градуси вище норми. Що ж стосується опадів, то тут ми бачимо більший розкид: деякі території будуть схильні до дефіциту опадів, а на деяких буде надлишок “, – сказала вона.

РЕКЛАМА:

Джерело.

Вам також може бути цікаво...