“Повіривши в яскраву рекламу…”: Препарати, які можуть тільки нашкодити здоров’ю

Практично кожен з нас, відчувши хоч якісь симптоми недуги, швиденько біжить в аптеку, наївно думаючи, що популярні таблетки можуть замінити панацею, передає Корупція.Інфо

Особливо часто у фармацевтів просять порадити дієві знеболюючі препарати, але саме вони, як показує практика, можуть тільки нашкодити здоров’ю.

Ряд останніх лабораторних досліджень виявили ліки, від застосування яких краще відмовитися. Серед них аспірин, ібупрофен, парацетамол, диклофенак. Їх нерідко приймають при хронічному болі, яка не залишає в спокої довгий час.

Спеціаліст з лікування болю і паліативної медицини Свен Готтшлінг з університетської лікарні Зарланда, що в Німеччині, попереджає: не варто наражати себе на небезпеку, повіривши в яскраву рекламу.

Він наводить красномовні статистичні дані, за якими тільки на його батьківщині від кровотеч, викликаних зловживанням знеболювальних засобів, щорічно вмирають до 4 тисяч чоловік – значно більше, ніж рівень смертності під час аварій.

Ні в якому разі не можна купувати такі ліки без рецепта лікаря, тому що можуть виникати крововиливи в кишечнику, шлунку, захворювання нирок і навіть ризик інсульту або інфаркту міокарда. Якщо навіть в аптеці вам скажуть, що рецепт на препарат не обов’язковий, не думайте, що це автоматично гарантує вам безпеку. У зоні ризику в першу чергу виявляються люди похилого віку, адже вони найбільше схильні до залежності від медичних засобів.

На деякий час ліки можуть навіть викликати почуття ейфорії, якщо в їх складі є опіати (а про це вам можуть не сказати). Дійсно, біль зникає. Але потім повертається з ще більшою силою, тоді вже уникнути повторного прийому практично не виходить. Звідси, залежність, яка за своїми ознаками дуже нагадує наркотичну.

Тому перш ніж зважитися прийняти той чи інший засіб, дізнайтеся, наскільки ваш організм чутливий до його компонентів, і без рекомендацій медиків не купуйте навмання нічого. Навіть якщо радять фармацевти з досвідом.

РЕКЛАМА:

Джерело.

Вам також може бути цікаво...