facebook

Нові правила обліку тепла і води: які зміни чекають українців (інфографіка)

22 червня Верховна Рада пухвалила закони «Про комерційний облік комунальних послуг» та «Про енергетичну ефективність будівель», згідно з якими, в кожному багатоквартирному будинку необхідно встановити лічильник для обліку споживання води і тепла.

За словами експертів Центру громадського моніторингу та контролю, установка лічильників на будинок і поквартирно заощадить до 20% споживання вищезазначених ресурсів.

Як повідомляється, встановлення приладів ляже на плечі співробітників водоканалів, теплокомуненерго та ОСББ, які повинні за 2 місяці до початку проведення робіт проінформувати про вартість лічильника, розмір внесків і порядок виплат за його встановлення.

Платити ж за ці послуги, згідно з новим законодавством, повинні ОСББ або самі мешканці багатоквартирних будинків, отримавши при цьому розстрочку до 5 років.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Як повідомляється, вартість загальнобудинкових лічильників тепла стартує від 30 тис. грн і досягає 150-200 тис. грн, якщо мова йде про сучасний прилад з автоматичним погодним регулятором. Отже, сума щомісячних внесків не буде перевищувати 33 грн з житла в будинку на 100 квартир. Якщо додати сюди вартість робіт і витратних матеріалів, то сума буде коливатися в межах 50-70 грн на місяць.

 

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...