facebook

Недільне чтиво. 5 найфеєричніших заяв Ілона Маска

Творець SpaceX і Tesla Motors Ілон Маск час від часу говорить дивні речі. У результаті фанати великого винахідника люблять його ще більше. А недруги все частіше готові кликати санітарів.

77_main_ukr

Геній чи божевільний?

Класичне питання, яке постає майже завжди, коли йдеться про людину, яка випередила час.

Таке само питання виникало щодо Леонардо да Вінчі, Ніколи Тесли, Стіва Джобса.

Тепер на черзі Маск.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Фанати впевнені у його геніальності. І навіть жартують, що це єдина людина сучасності, яку можуть спробувати вбити термінатори, надіслані з майбутнього, щоб зашкодити технологічному прогресу людства.

До того ж цього тижня Маск саме відзначився тирадою про те, що всі ми живемо в Матриці. Ну, в певному сенсі.

У своєму Twitter Маск буває не менш промовистий, ніж на прес-конференціях та інтерв’ю.

Час від часу він навіть “зливає” інформацію, яку сам суворо забороняє розголошувати співробітникам своєї компанії.

А іноді його слова відводять завісу над мотивами, що рухають цією дивовижною людиною, яка безумовно ввійде в історію XXI століття.

1 . “Ми вже кіборги”

Маск той іще футуролог.

Він не тільки прагне перевести людство на сонячну енергію і побудувати колонію на Марсі. Він ще і стурбований питанням етичності штучного інтелекту.

При цьому його погляди на майбутнє людства однозначно пов’язані зі штучним інтелектом. Або ми створимо віртуальний світ, або вже живемо в чиїйсь симуляції, вважає Маск.

Згадайте, якими примітивними були відеоігри 40 років тому, розмірковує Маск, схиляючись до другого варіанту. І якими досконалими вони стали зараз. Уже сьогодні мільйони людей можуть одночасно перебувати всередині реалістичної тривимірної реальності.

А що буде за 10 тис. років з такими темпами технічного прогресу? Шанси на те, що ми не живемо в чиїйсь Матриці, близькі до нуля, впевнений Маск.

Власне, навіть якщо віртуальний світ ще не створено, то ми скоро створимо його, адже люди вже є кіборгами, переконаний він.

Нещодавно, виступаючи на конференції Code Conference в Лас-Вегасі, Маск заявив: “Ми вже – кіборги. У нас усіх є цифровий двійник, часткова онлайн-версія особистості в електронних листах і соцмережах. А доступ до комп’ютерів і мобільних додатків на смартфонах вже наділяє нас «суперсилою»”.

У майбутньому найкращим варіантом розвитку для людей Маск вважає імплантування “цифрового шару” поряд з корою головного мозку. Можливо, колонію на Марсі створюватимуть вже не зовсім люди…

2. “Ти не отримаєш Tesla!”

Щоб придбати Tesla Model X, недостатньо мати значну суму близько $130 тис. Потрібно ще і спромогтися не розсердити Ілона Маска.

Американський бізнесмен Стюарт Елсоп переконався в цьому на власному прикладі, коли у вересні минулого року написав відкритий лист Маску з критикою з приводу істотної затримки з початком продажів кросовера Tesla Model X.

Маск показав всьому світу, що генії не сприймають критики.

Він розцінив лист Елсопа як особисту образу і скасував попереднє замовлення на Model X. Навіть незважаючи на те, що Елсоп вже вніс завдаток у розмірі $5 тис.

Навіть більше, Маск особисто зателефонував Елсопу і сказав йому, що той не отримає нову Tesla.

А Елсоп, звісно ж, опублікував подробиці їхнього спілкування в інтернеті. Так світом пішов гуляти новий мем: “No Tesla for you!”

p_51204918

3. “У дитинстві я мріяв бути винахідником. Ви навіть не уявляєте собі, скільки всього, що вибухає, можна зібрати з підручних засобів. Дивно, що у мене залишилися цілими всі пальці на руках”

Маск вважає себе мрійником.

Його цитати про те, як він завжди хотів змінити світ, напевно, увійдуть до підручників. Але саме ця цитата найкраще характеризує Маска як людину, яка не зупиняється перед експериментами.

Того, що Маск встиг зробити за останні 15 років, стало б багатьом бізнесменам на кілька життів.

Але в душі він назавжди залишився хлопчиком, якому хочеться спробувати щось розібрати-зібрати-полагодити-підірвати.

4. “Я хотів би померти на Марсі. Але не в результаті невдалого приземлення”

Коли Маск вперше заявив про свою мрію надіслати людство на Марс, з нього кепкували.

Перші невдачі компанії SpaceX, яка все не могла посадити свої ракети, тільки зміцнювали критиків в думці, що Маск не знає, про що говорить.

Але потім з’явилися книга Енді Вейра Марсіанин і її екранізація режисера Рідлі Скотта.

Сьогодні в суспільній свідомості Марс став невід’ємною частиною майбутнього.

У червні 2016 року Маск сказав, що планує надіслати людей на Марс в 2024 році. Ця заява вже не була зустрінута ні критикою, ні глузуванням.

5. “Це просто безглуздо”

Одного разу Маска запитали, що він думає про водневі автомобілі, які розробляють деякі конкуренти Tesla.

Маск розсміявся у відповідь.

Це безглуздо, сказав він. Адже потрібно витратити енергію на те, щоб виробити водень, транспортувати його на заправки, заправити машину і розщепити, щоб отримати… енергію.

Це просто безглуздо, оскільки простіше відразу використовувати енергію, щоб змусити колеса крутитися.

Цікаво, що думають про таку логіку в керівництві Toyota й інших компаній, які витрачають мільярди доларів на створення авто на водні.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...