В Україні починається перебудова сектору оборони і безпеки для вступу в НАТО. Про це заявив президент України Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони України, повідомляє його прес-служба.

Рада розглянула Стратегічний оборонний бюлетень і питання, пов’язані з плануванням і виконанням державного оборонного замовлення.

Порошенко зазначив, що бюлетень підготовлено за участю, у тому числі експертів з НАТО і Школи післядипломної освіти ВМС США.

“Участь експертів Альянсу і його окремих країн-членів – природна і необхідна. Стратегічний оборонний бюлетень – це дорожня карта реформ сектору оборони і безпеки”, – підкреслив він, зазначивши, що документ стосується не тільки Збройних Сил України, а націлений на встановлення строків і конкретних завдань для комплексного реформування сектору оборони і безпеки.

“Даний проект є фактичним початком реальної перебудови сектору оборони і безпеки для вступу в НАТО. Це не означає, що зараз приймається рішення про вступ. Безумовно, ми залишаємося у сфері наших міжнародних зобов’язань, але це той рубікон, який переходять українські ЗСУ і сектор оборони і безпеки для остаточного переведення під стандарти НАТО”, – підкреслив він.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Президент додав, що очікуваним результатом оборонної реформи є створення на принципах і стандартах, прийнятих в країнах НАТО, ефективних, мобільних, дуже добре оснащених сучасним озброєнням, військовою спеціальною технікою, об’єднаних сил оборони зразка 2020 року, які будуть мати можливість гарантовано забезпечити оборону держави.

Глава держави також звернув увагу на редакційний, на перший погляд нюанс, який насправді має стратегічний і символічний характер – графу “Глосарій”, основною метою якого є адаптація термінів, що вживаються в національному законодавстві, понятійного апарату, що застосовується в стратегічних документах країн-НАТО.

“Ми нарешті відходимо від системи побудови радянської армії і будуємо справжні та ефективні Збройні Сили. Для мене це дуже важливо, тому що це є доказом того, що Україна і НАТО говорять на одній мові і добре розуміють один одного”, – підкреслив Порошенко.

За словами президента, також слід вдосконалити систему управління силами оборони, розмежувати повноваження органів державної влади з питань національної безпеки і оборони та реалізація положень Стратегічного оборонного бюлетеня буде сприяти ефективному використанню ресурсів – кожної копійки, що в цих важких умовах виділяється зараз на сектор безпеки і оборони.

Глава держави також зазначив, що передбачається посилення демократичного цивільного контролю над силовими структурами держави.
“Це ознака демократичності держави. В тому числі, після відновлення суверенітету України над окупованими територіями, ми можемо ставити в перспективі питання про призначення міністром оборони цивільної особи”, – зазначив він.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що в Україні можуть створити центр НАТО з вивчення досвіду гібридної війни з Росією.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко затвердив Річну національну програму співробітництва Україна – НАТО на 2016 рік. За результатами 2015 року в Міноборони впроваджено 19 стандартів НАТО. Протягом чотирьох місяців стандарти Альянсу планують впровадити в Нацгвардії.