facebook

Євросоюз повідомив, як будуть закривати внутрішні кордони

Держави-члени Євросоюзу, які мають намір застосувати обмеження на кордоні, повинні проінформувати своїх сусідів та керівництво ЄС не пізніше як за 48 годин. Громадськість за 24 години.

Рада ЄС у вівторок затвердила рекомендації про скоординований підхід до обмеження вільного пересування через коронавірус, які передбачають розподіл регіонів на зелену, помаранчеву, червону та сіру зони відповідно до епідеміологічної ситуації.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на повідомлення пресслужби Ради Євросоюзу.

Щотижня держави-члени повинні надавати Європейському центру профілактики та контролю захворювань (ECDC) дані за наступними трьома критеріями:

— кількість нових зареєстрованих випадків на 100 тисяч населення за останні 14 днів;

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

— кількість тестів на 100 тисяч населення, проведених за останній тиждень;

— відсоток позитивних тестів, проведених за останній тиждень.

На основі цих даних ECDC щотижнево публікуватиме карту країн-членів ЄС з розбивкою по регіонах, аби допомогти державам-членам приймати рішення щодо обмежень. Регіони будуть поділені на 4 зони:

— зелену, якщо показник нових випадків за 14 днів нижчий від 25, а відсоток позитивних результатів тестів нижчий за 4%;

— помаранчеву, якщо показник нових випадків за 14 днів нижчий від 50, але відсоток позитивних результатів тестів складає 4% або вище, або, якщо показник нових випадків за 14 днів становить від 25 до 150, а відсоток позитивних результатів тестів нижчий за 4%;

— червону, якщо показник нових випадків за 14 днів становить 50 або вище, а рівень позитивності тестування складає 4% або вище, або якщо показник нових випадків за 14 днів перевищує 150.

— сіру, якщо інформації недостатньо або показник тестування нижчий за 300.

Держави-члени не повинні обмежувати вільне пересування осіб, які подорожують в зелені зони або з них.

Держави члени в принципі не повинні відмовляти у в’їзді особам, які подорожують з інших держав-членів. Ті держави Євросоюзу, які вважають за необхідне ввести обмеження, можуть зажадати від осіб, що виїжджають з незелених зон, вирушити на карантин, здати тест по приїзді або перед поїздкою.

Рекомендація Ради ЄС не є юридично зобов’язуючим документом.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...