Як розвинути гарний голос

Ви зможете розвинути свій голос за допомогою наведених у цій статті вправ подібно до того, як розвиваєте м’язи на заняттях фізкультурою. Ваш голос стане більш низьким і милозвучною, наскільки це необхідно, його діапазон розшириться, вимова стане більш чітким, модуляції – виразніше, а експресивність – переконливіше.

Equalizer sound wave background theme. Colour illustration.

Позитивний додатковий ефект виразиться в активізації ваших сил. Краще всього виконувати ці вправи регулярно, причому вранці, це зарядить вас бадьорістю на цілий день. У вас не тільки розвинеться більш приємний голос, але набагато покращиться ваше загальне самопочуття. По мірі того, як буде розвиватися ваш голос, буде вдосконалюватися і ваша особистість.

Вправа 1.

Встаньте перед дзеркалом.

Зробіть видих, потім вдих і промовляти кожен звук до тих пір, поки у вас вистачить дихання. Отже, вдихніть і починайте:

іііііііііііііііі
єєєєєєєєєєє
аааааааааа
оооооооооо
уууууууууу

Ця послідовність не випадкова, ви починаєте зі звуку найвищої частоти – “і”. Якщо ви при цьому покладіть долоню на голову, то відчуєте легку вібрацію шкіри. Це свідчення більш інтенсивного кровообігу. Вимовляння звуку “е” активізує область шиї та горла, ви це можете відчути, приклавши руки до шиї. Вимовляння звуку “а” благотворно впливає на область грудної клітини. При проголошенні звуку “о” посилюється кровопостачання серця, а вправу зі звуком “у” надає позитивний вплив на нижню частину живота.

Говоріть повільно один за іншим всі звуки три рази. Ви хочете, щоб ваш голос був низьким і глибоким? Тоді багато разів протягом дня вимовляєте звук “у”.

Вправа 2.

Тепер потрібно активізувати область грудей і живота, для цього треба вимовляти звук “м” із закритим ротом. Вправи на звук “м” виконайте три рази. Один раз зовсім тихо, другий раз голосніше і в третій раз якомога голосніше, щоб голосові зв’язки напружилися. Поклавши долоню на живіт, ви відчуєте сильну вібрацію.

Вправа 3.

Особливу увагу слід приділити звуку “р”, оскільки він сприяє поліпшенню вимови та надає голосу силу і енергійність. Для того щоб розслабити мову, проведіть попередню підготовку: підніміть кінчик язика до неба за передніми верхніми зубами та “порычите” як трактор. Отже, зробіть видих, потім вдих і починайте “гарчати”: “рррр”. Після цього виразно і емоційно з підкреслено розкотистим “р” промовте наступні слова:
роль
кермо
ринг
рубль
ритм
ризик
овер
кухар
паркан
сир
товар
травак
рило
бузок
мороз
і т. п.

Вправа 4.

На закінчення виконайте “вправа Тарзана”, яке являє собою кращу профілактику проти простудних захворювань та інфаркту міокарда. Встаньте прямо, зробіть видих, потім глибокий вдих. Стисніть руки в кулаки. Голосно вимовляєте звуки з першої вправи, починаючи зі звуку “і”, і одночасно колотите себе кулаками по грудях, як це робив Тарзан в знаменитому фільмі. Потім продовжуйте, вимовляючи звук “е” і так далі. По закінченні вправи ви помітите, як очищаються ваші бронхи від слизу, як ваше дихання стає вільним, як ви заряджаєтеся енергією.

Гарненько откашляйтесь, позбудьтеся від усього непотрібного. Цю вправу слід виконувати тільки вранці, оскільки воно має збуджує і активізує дію. Після декількох тижнів тренування порівняйте свій нинішній голос з колишнім, краще всього це зробити, заздалегідь перед початком тренувань записавши свій голос на магнітофон. Ви переконаєтеся, що ваш голос помітно змінився.Тепер він знайшов велику сугестивну силу, а це значить, що виходить від вас харизматичне випромінювання стало більш інтенсивним, ви стали говорити більш переконливо і сильніше впливати на оточуючих. У результаті подібної тренування спокійніше і глибше стає не тільки голос, але і ваші думки. Чим глибше і нижче голос, тим більше він осідає у свідомості, тим більше враження справляють вимовлені слова.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...