Росія таємно виготовляє заборонені крилаті ракети, – розвідка США

США занепокоєні негласним розвитком у Росії програм виробництва крилатих ракет наземного базування в порушення попередніх домовленостей про скорочення озброєнь.

Про це пише The New York Times.

739337

Росія, очевидно, розвиває програму з виготовлення крилатих ракет наземного базування, попри протест адміністрації Обами, що ця зброя порушує угоду про контроль над озброєннями,
– мовиться в публікації.

Видання нагадує, що в липні 2014 року США вже висловлювали занепокоєння з цього приводу. Тоді адміністрація президента США Барака Обами заявила про порушення Росією Договору про скорочення ракет середньої і малої дальності (РСМД), коли в РФ були проведені льотні випробування ракет.

Американська адміністрація наразі висловлює стурбованість тим, що “Росія виробляє більше ракет, ніж необхідно для підтримки програми льотних випробувань”. Це стимулює застереження, що Кремль рухається в напрямку нарощування військових можливостей, які в один момент можуть бути розгорнуті.

Видання також зауважує, що інформація про російські програми була представлена американськими офіційними особами на умовах анонімності, оскільки йшлося про засекречені оцінки розвідки.

Зазначимо, що договір РСМД був підписаний президентом США Рональдом Рейганом і його радянським колегою Михайлом Горбачовим. Документ забороняє двом країнам випробування, виробництво і володіння балістичних або крилатих ракет наземного базування радіусу дії від 300 до 3400 миль (480-5440 км).

До слова, Росія почала розгортання на території Сирії потужної зенітної ракетної системи С-300.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...