На Філіппіни насувається супертайфун

У північних провінціях Ісабела і Кагаян сьогодні оголосили штормове попередження вищої ступені

1347923190_sanba-001

Тайфун “Лавін” (за міжнародною класифікацією – “Хаїма”), що наближається до Філіппін, переріс у супертайфун, повідомляє Depo.ua з посиланням на портал GMA News.

“Лавін” несе з собою вітри швидкістю 225 кілометрів на годину в центрі, з поривами до 315 кілометрів на годину. Про це йдеться в останньому зведенні Філіппінської адміністрації атмосферних, геофізичних і астрономічних послуг (PAGASA).

Філіппінські метеорологи класифікують як “супертайфун” бурі, швидкість вітру при яких досягає щонайменше 220 кілометрів на годину.

Раніше повідомлялося, що у зв’язку з наближенням “Лавін” штормове попередження різних ступенів було оголошено в 32 районах на півночі Філіппін аж до столиці країни Маніли. Зараз кількість районів наблизилася до 40.

“Лавін” може стати найпотужнішим за три роки, що минули після проходження через країну супертайфуна “Йоланда” (за міжнародною класифікацією ─ “Хайянь”), який забрав життя тисяч філіппінців.

За даними PAGASA, центр “Лавін” зараз знаходиться за 275 кілометраів на схід від міста Касигуран в провінції Аурора і рухається на північний захід зі швидкістю 25 кілометрів на годину. Очікується, що супертайфун досягне філіппінської провінції Кагаян в ніч на четвер.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...