Онкологи б’ють на сполох. Лікарі розповіли, як можна виявити рак на ранній стадії

Онкологи б’ють на сполох: щороку реєструється приблизно 480 тисяч нових хворих на рак, а помирає – понад 280 тисяч, близько 15% з них – люди працездатного віку. Така ситуація пояснюється тим, що багато занадто пізно звертаються за медичною допомогою. А адже діагностика раку на ранніх стадіях дає шанс на одужання в 95% випадків.

likar-630x484

Є ряд ознак, що вказують на ймовірність розвитку онкологічного захворювання. Виявивши їх у себе, слід негайно звернутися до медичного закладу для подальшого обстеження.

Ранні симптоми раку

Здуття живота у жінок

Постійне почуття здуття внизу живота без будь-яких на те причин може вказувати на рак яєчників. Якщо після прийняття їжі швидко настає почуття переповненості, і при цьому відчувається дискомфорт в попереку кілька тижнів поспіль, – звернися до гінеколога.

Нерегулярні кровотечі у жінок

Навіть крапля крові, що з’явилася на білизну поза покладеного часу або після настання менопаузи, – привід невідкладно відвідати жіночу консультацію! Цей симптом може бути пов’язаний як з онкологією, так і з іншим серйозним захворюванням, наприклад ендометріоз.

Болі в області живота і малого тазу

Постійні болі в області малого тазу вказують на явні проблеми з яєчниками, потрібно негайно відвідати лікаря.

Постійні болі в спині у чоловіків

Як не дивно, рак простати і товстої кишки у чоловіків майже завжди супроводжується стійкими болями в спині. Звичайно, відразу панікувати не варто: у дискомфорту в спині може бути багато причин, але обстежитися необхідно в будь-якому випадку.

Видозміна яєчок у чоловіків

Краща профілактика раку яєчок – це регулярне самообстеження.

Потрібно постійно оглядати цю область на предмет будь-яких змін кольору, форми і розташування яєчок.

Біль в області паху і стегон у чоловіків

Хронічний біль і набряклість цій галузі може вказувати на рак передміхурової залози або яєчок.

Наполегливий кашель у жінок і чоловіків

Затяжний, виснажливий, що не піддається традиційному лікуванню кашель – пряма дорога на обстеження. Це не обов’язково вказує на онкологію, але і туберкульоз легенів – справа неабияка.

Різка втрата ваги у жінок і чоловіків

Якщо ти умисно не намагаєшся скинути зайву вагу, а з нез’ясовних причин починаєш різко худнути, перевір щитовидну залозу в першу чергу. Ця ознака може говорити про серйозне гормональному збої. Але рак деяких органів, зокрема легень, підшлункової залози, шлунка, стравоходу, проявляється таким же чином.

Зміни в грудях у жінок і чоловіків

Раку грудей схильні не тільки жінки! У чоловіків він зустрічається набагато рідше: всього 1% від усіх хворих на рак грудей. Але онкологи кажуть, що чоловіки ні в якому разі не повинні ігнорувати будь-які зміни і новоутворення в цій області.

Зміни в лімфатичних вузлах у жінок і чоловіків

Лімфатична система – дзеркало нашого організму. Навіть звичайна застуда може привести до збільшення лімфовузлів! Якщо ж припухлості не зникають протягом місяця, обов’язково здай аналіз крові.

Зміни на шкірі у жінок і чоловіків

Рак шкіри – чемпіон по смертності серед злоякісних захворювань з тієї причини, що в більшості випадків люди звертаються за медичною допомогою надто пізно. Регулярно оглядай на тілі все родимки: чи не змінився їх колір, форма, чи немає синців, не збільшилися чи вони в розмірах. Своєчасна діагностика рятує життя!

Зміни в роті у жінок і чоловіків

Будь-які виразки, білі плями на слизовій рота і мовою, які довго не зникають, можуть вказувати на передраковий стан.

Необгрунтована хронічна втома у жінок і чоловіків

Якщо ти з ранку до вечора зайнятий на роботі, а по ночах сидиш в соцмережах, питань немає. Йдеться про втому і погіршення самопочуття без будь-яких на те причин. Хронічна сильна втома – важливий симптом для діагностування лейкемії.

Мета цієї статті – не залякати, а попередити, адже наш організм при найменших неполадках подає сигнали тривоги. Важливо просто не ігнорувати їх і вчасно звертатися за допомогою.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...