Субсидії чи депозит: перед українцями постає складний вибір

Про порядок нарахування субсидій в опалювальний період 2016-2017 розповів директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.

Про це повідомляє businessua.com.

594406

«У цьому році було кілька змін, які набули чинності ще з травня. Останні зміни були впроваджені 23 вересня набула чинності постанова, яка конкретизує певні елементи житлових субсидій в частині обліку доходів окремих категорій громадян. Мова йде про зміни, які стосуються пенсіонерів? У них, по суті, з’явилося право – або ми на загальних підставах беремо їх доходи за попередній календарний рік, або вони нас в декларації інформують про те, що не працюють, вказують період, за який вони хочуть взяти доходи, тобто попередній місяць перед зверненням, і якщо дійсно буде підтверджено, що це непрацюючий пенсіонер, немає інших доходів, крім пенсії, то в його сукупний дохід буде взято розмір пенсії, яку він отримував в минулому місяці», – розповів Віталій Музиченко.

За його словами, в цьому році більше сімей повинні претендувати на субсидію, ніж у минулому році. У зв’язку з різними подіями, особливо, підвищенні цін і тарифів, досить незначним підвищенням доходів населення, очікується, що до 9 мільйонів домогосподарств зможуть звернутися за отриманням житлових субсидій.

Що стосується переселенців, які живуть в орендованому житлі, то для них теж є можливість оформлення субсидій, на основі договору оренди житла. «Ми не вимагаємо якихось конкретних критеріїв, головне, щоб це був письмово складений договір, із зазначенням осіб, які проживають в орендованому житлі, і визначено, хто платить за житлово-комунальні послуги. Це і буде підставою для призначення субсидій», – зазначив фахівець.

Є певний момент відносно депозитів та субсидій.

В цьому році ні депозити, ні відсотки за ним не враховуються при призначенні житлової субсидії, в наступному році зміняться правила. На наступний період, починаючи з травня 2017 року, швидше за все, ці види доходів будуть включені до сукупної суми доходів. Це активний дохід, який, по суті, нічим не відрізняється від інших. Поки ми над цим працюємо. Нам потрібно буде визначитися, наскільки дієвими будуть такі зміни, а потім будемо ініціювати або не ініціювати таке рішення, зазначив Віталій Музиченко.

В цьому опалювальному періоді у державному бюджеті на субсидії передбачено 40,3 мільярда гривень. «Були заяви міністра соціальної політики пана Реви, що про монетизації субсидій можна буде говорити лише за умови зниження кількості субсидіантів до 3 мільйонів чоловік. Питання монетизації можна розглядати в широкому і вузькому сенсі. Якщо у широкому, то ми говоримо про те, що всі призначені субсидії ми будемо платити грошима людям. До цього ми абсолютно не готові в цьому опалювальному періоді, на наступний – покаже життя. Але, якщо ми говоримо про монетизації залишків невикористаних сум субсидій, то, як елемент заохочення населення до енергоефективного поведінки, це питання розглядається і міністерство над цим працює», – зазначив Музиченко.

За його словами, залишки – це коли, наприклад, нараховується певна кількість кубометрів газу, а громадяни споживають менше. Субсидія призначається на певний соціальний норматив, але деякі громадяни споживають менше за рахунок різних обставин. Окремі громадяни прикручують краник, а інші вже запровадили певні заходи, наприклад, змінили котел, і в них природно стало менше споживання природного газу. Тому ми хочемо заохотити громадян як раз споживати менше із-за впровадження певних заходів. І для цього ми бачимо необхідне опрацювати питання, щоб невикористані суми субсидій видали громадянам. Але на яких умовах – це вже питання дискусії, так як один з варіантів передбачає направити ці кошти на енергозберігаючі заходи.

Деякі скептики кажуть, що суми субсидії невеликі, а часу на збір необхідних документів йде багато. Тут слід зазначити, що сума невелика в неопалювальний період. Дійсно, там значна частина субсидій становить 5, 10, 20, 50 гривень, в середньому – це десь до 200-250 гривень на одне домогосподарство. Але, якщо говорити про опалювальному періоді, то, звичайно, ситуація змінюється. «Середній розмір субсидії, який ми прогнозуємо в цьому опалювальному періоді, буде складати десь до 2000 гривень на домогосподарство на місяць. Я думаю, це вже буде значна сума, за якої переважна більшість громадян, які коливаються, звернуться», – підсумував Віталій Музиченко.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...