“Україну чекає масова еміграція” — експерт про те, куди пакують валізи українці

В разі введення безвізового режиму в Україні розпочнеться масова хвиля еміграції.

Українці будуть намагатися виїхати як туристи на кілька місяців, а далі залишаться працювати за кордоном. Про це заявив бізнес- експерт Андрій Степановський,повідомляє tyachivnews.in.ua.

valiza

“10% українців готові виїхати за кордон протягом кількох місяців. Уряд довів країну до тотального зубожіння. Більшість українців не впевнені в завтрашньому дні, – пояснює експерт. – Перша хвиля міграції буде до Польщі. Це закономірно, бо умови життя там близькі до українських, а робота не потребує освіти.

Там доведеться працювати у теплицях, доглядати тварин на фермах.

Зарплата на рівні 600-800 доларів. Поляки вже готові до такої хвилі міграції. Їхні громадяни, які мають освіту, їздять працювати в Німеччину й Австрію, де зарплата вдвічі вища, а саме некваліфікованої робочої сили бракує”.

Новою домівкою українці найчастіше обирають Польщу. У минулому році на ПМЖ туди виїхали 6,4 тисячі осіб. За даними Спілки підприємців Польщі, в країні вже знаходиться близько мільйона мігрантів з України, яких уряд може легалізувати і таким чином вирішити проблему на ринку праці.

Тільки з початку року українцям видано 700 тисяч дозволів на роботу в Польщі. Також українці їдуть працювати в Ізраїль, США, Угорщину, Німеччину і Росію.

“То інші напрями роботи. Туди не їдуть як туристи, навпаки, спершу шукають компанію, яка прийме, а тоді мігрують, – додає експерт. – В ці країни, крім Росії, їде інтелектуальна еліта, люди, які вміють мислити. Це програмісти, лікарі, науковці в різних галузях. Зарплата там на рівні 1200-2000 доларів на місяць. У декого вища, але то залежить від компанії. Така міграція не залежить від безвізового режиму.

В Росію їдуть будувати, складати меблі, працювати на закритих фермах. Зарплата там мізерна, але вона все одно вища, ніж в Україні. Рівень 400-500 доларів.

В будівельних компаніях до 800. Виживають тільки завдяки тому, що економлять на собі. Ті люди часто живуть у вагончиках, їдять хімічні продукти. За десять років повертаються інвалідами. І практично всі гроші тратять на покращення свого здоров’я.”

Джерело.

Вам також може бути цікаво...